Ako vybrať hotelový nábytok

Rozhodli ste sa práve pre zariaďovanie úplne nového hotela? Alebo ste sa pustili do rekonštrukcie existujúcich izieb? V tom prípade vás čaká výber vhodného hotelového nábytku. Prečítajte si, na čo sa v tomto ohľade zamerať.

Najdôležitejší nábytok do hotela? Posteľ

Hoteloví hostia sa u vás ubytovávajú z toho dôvodu, aby si poriadne oddýchli. Či už sa jedná o ich pracovnú cestu, alebo dovolenku, chcú v súkromí hotelovej izby načerpať sily na nadchádzajúce dni. Preto treba pamätať na výber naozaj kvalitnej postele a predovšetkým matraca, ktorý ustojí každodennú záťaž a bude vyhovovať väčšine hostí.

Tvrdosť matraca v hoteloch spravidla zodpovedá označeniam T2 alebo T3, ktoré sú medzi ľuďmi najpopulárnejšie a je teda najväčšia šanca, že budú hosťom vyhovovať. V niektorých ubytovacích zariadeniach si navyše hostia môžu sami zvoliť, akú tvrdosť matraca preferujú.

Posteľ by mala byť vyrobená z kvalitných a odolných materiálov a jej konštrukcia by mala byť premyslená, aby uľahčovala každodenné upratovanie. Voľne položené matrace napríklad uľahčujú ustielanie a zaisťujú efektívnejšie upratovanie pod matracom aj pod posteľou.

V neposlednom rade hrá veľkú rolu dizajn postele. Vaši hostia sa chcú v izbe cítiť príjemne a získať potrebné pohodlie. Pokiaľ budú spať na obyčajnej posteli, nebude ich celkový zážitok taký skvelý, ako pri spánku na luxusnom čalúnenom lôžku.

Pohodlná posteľ je najdôležitejším nábytkom do každého hotela.

Nezabúdajte ani na vankúše, prikrývky a posteľnú bielizeň

Pri posteli a matraci to, samozrejme, nekončí. Okrem toho je potrebné pamätať na správny výber vankúšov a prikrývok. Vhodné sú také vankúše, ktoré sa len tak nepreležia a ktorých náplň môžete dopĺňať podľa potreby. Dôležité je tiež to, aby vankúše a prikrývky zvládali pravidelnú údržbu.

Kvalita je zároveň dôležitá pri posteľnej bielizni, ktorá musí ustáť veľmi časté pranie na vysoké teploty. Z hľadiska materiálu sa mnohokrát pristupuje k damašku, ktorý je navyše príjemný na dotyk a hostia si ho ľahko zamilujú.

Skrine a úložné priestory

Ďalším dôležitým nábytkom do hotela sú skrine, prípadne úložné priestory všeobecne. Vhodné je zvoliť dostatok úložných priestorov, do ktorých sa pohodlne zmestia všetky osobné veci vašich hostí. Z hľadiska materiálu je skvelé siahnuť po masívnom dreve, ktoré je všeobecne vysoko odolné a dosahuje dlhú životnosť. Vstavané skrine pritom čiastočne uľahčujú upratovanie, pretože nie je potrebné tráviť toľko času utieraním prachu z ich vonkajšej časti.

Z rovnakého materiálu môže byť zhotovený aj ďalší hotelový nábytok, ako je pracovný stôl a nočné stolíky po stranách postele. Nočné stolíky by mali byť dostatočne veľké, aby sa na ne hosťom pohodlne zmestil mobilný telefón, poháre s vodou, ale aj rozčítaná kniha.

Posedenie pre krátky odpočinok

Väčšina hotelových izieb v sebe ukrýva aj relaxačný kútik, ktorý môže pozostávať z pohodlnej pohovky alebo kresla. Siahnuť môžete po farebne zladenej kombinácii kresla a podnožky, ktorá bude nabádať k odpočinku. V tomto ohľade pamätajte opäť na dodržanie vysokého komfortu a kvalitného prevedenia. Odporučiť je možné konštrukciu z masívneho dreva, ktoré bude doplnené odolným čalúnením. Hotelové prístelky v podobe kresla, pohovky alebo taburetky ponúkajú miesto na sedenie a možnosť prespania.

Izbu zariaďte útulne a prakticky.

Osvetlenie

Pamätať treba nielen na vhodné stropné osvetlenie, ale aj na svetlo k pracovnému stolu. V tomto prípade by sa malo jednať o dostatočne silný zdroj svetla, aby hostia dobre videli na prácu.

Silné žiarovky je vhodné voliť aj k nočným stolíkom. Pri takýchto lampičkách sa odporúča, aby ich uhol šiel nastaviť a hostia si tak mohli svetlo nasmerovať presne tak, ako budú práve potrebovať.

Zatemňovacie závesy

Na kvalite spánku sa podieľa aj prostredie, v ktorom spíme. Preto sa v izbe snažte dosiahnuť čo najväčšiu tmu. K tomu sa budú hodiť potrebné elektrické žalúzie, prípadne zatemňovacie závesy, ktoré budú spoľahlivo redukovať prenikanie svetla dovnútra izby.

Pri zariaďovaní vybavenie hotelovej izby všeobecne myslite na to, aby všetko dávalo zmysel z funkčného aj dizajnového hľadiska. Jednotlivé kusy nábytku do hotela by spoločne mali ladiť a vytvárať tak celkovú harmóniu. Zároveň je vhodné siahať po kvalitných variantoch, ktoré budú aj v náročných podmienkach hotelovej prevádzky dosahovať dlhú životnosť.

Autor Materasso Redakce

publikované 28. 8. 2022 o 9:28