Fragment: zabezpečili sme pohodlný spánok v dome, ktorý je umeleckým dielom

Unikátny dom, ktorý vyrástol v Karlíne, štvrti s povesťou „pražského Berlína“, ponúka 140 prémiových nájomných bytov. Sme radi, že sme mohli byť súčasťou tohto krásneho projektu, v ktorom sa prelína umenie s architektúrou. Ako? To vám dnes prezradíme.

Lilith z najviac cool pražskej štvrti

Ak sa aspoň trochu zaujímate o dianie v Prahe, určite vám neunikla správa o dome, o ktorý sa akoby opiera obrovská socha. Aby sme vám ju predstavili, volá sa Lilith, je vysoká 24 metrov, váži 35 ton, má pohyblivú hlavu, ktorá sa v pravidelných intervaloch otáča, a jej tvorcom je David Černý. Je pomenovaná podľa Lilith, prvej ženy biblického Adama, ktorá sa zrodila z prachu zeme, rovnako ako samotný Adam.

Podľa mezopotámskych mýtov a niektorých židovských mysliteľov bola Lilith prvou ženou. Nie Eva, ale Lilith, divoká a nezávislá žena, ktorá sa postavila Adamovi. Upozornila ho na to, že aj ona bola stvorená z prachu zeme, rovnako ako on. Tak prečo by mu nemohla byť rovná? Výtvarník David Černý tak vytvoril Lilith ako symbol ženskej rovnosti a nezávislosti. Okrem krásnej Lilith zdobia Fragment aj ďalšie sochy Davida Černého.

Socha Lilith od Davida Černého v Dome Fragment

Ladné krivky ženského tela v hre svetla. Socha Lilith je podľa autora Davida Černého symbolom ženskej rovnosti a nezávislosti. Zdroj: Trigema

Dom, v ktorom sa umenie prelína s architektúrou

Projekt Fragment vznikol vďaka spolupráci spoločnosti Trigema s architektonickým štúdiom Qarta architektura a umelcom Davidom Černým. Vznikol z túžby vytvoriť dom, v ktorom by sa prelínalo umenie s architektúrou, krása s úžitkom.

„Tento projekt je iný, jedinečný, výnimočný. V prvom rade nám nejde o to, aby sme postavili nejakú hmotu, rozpredali ju a zarobili nejaké peniaze. Ide nám naozaj o to, aby sme vybudovali niečo, na čo budeme hrdí. Ide o spojenie staviteľského umu, architektúry a umenia. Chceme vziať kus tej histórie, nadviazať na ňu a ukázať, že aj dnešní stavitelia dokážu robiť veci, ktoré sú krásne a užitočné,“ povedal pre portál tvarchitect.com pán Marcel Soural, predseda predstavenstva skupiny Trigema.

Nájomný dom Fragment

Žiť v jednom z týchto okien, v umeleckom diele, v jednej z najznámejších pražských budov, v Karlíne, v centre diania. Zdroj: Trigema

Názov hodný umeleckého diela, ktoré podnecuje k zamysleniu

Slovo fragment v latinčine znamená úlomok alebo zlomok a je odvodené od slovesa frangere, čo znamená lámať. Názov budovy Fragment má teda odrážať nielen povrchy blokov (fragmentov), ktoré tvoria fasádu budovy a sú vlastne jedným kompaktným logickým celkom, ale aj fragmenty času alebo fragmenty života obyvateľov, vďaka ktorým budova ožíva, a napokon aj fragmenty samotného umenia.

Citácia, ktorá odráža názov budovy Fragment

Zdroj: www.frgmnt.cz

140 prémiových nájomných bytov v dome, ktorý nikto neprehliadne

Čo nájdete vo vnútri? Rovnakú lásku k umeniu a dizajnu, priestory pre obchody a služby, ale predovšetkým výnimočné byty na prenájom, ktoré sú plne vybavené moderným dizajnovým nábytkom. Nájdete tu menšie byty s dispozíciou 1+kk, ale aj priestranné mezonety. Strešné apartmány dokonca ponúkajú terasu s úchvatným výhľadom na Pražský hrad. Samozrejmosťou sú najnovšie technológie a sledovanie aktuálnych trendov v bývaní. Budovu tak dopĺňa zelená strecha, automatické tienenie okien, nabíjacia stanica pre elektromobily či fotovoltaická elektráreň.

Nájomný dom Fragment má 140 apartmánov

V jedinečnom nájomnom dome Fragment sa nachádza 140 luxusných apartmánov. Od menších s dispozíciou 1+kk až po tento priestranný mezonet. Zdroj: www.frgmnt.cz

Sme hrdí, že matrace Materasso Hotels sú súčasťou tohto krásneho projektu

Sme veľmi radi, že sme mohli dodať matrace do týchto krásnych bytov a zabezpečiť pohodlný spánok pre každého, kto si niektorý z bytov prenajme. Veď v objatí tohto jedinečného umeleckého diela by ste mali zaspávať ako na obláčiku. Prečo nás spoločnosť Trigema oslovila a vybrala si nás ako výhradného dodávateľa matracov pre projekt Fragment?

Vedeniu spoločnosti sa páčilo, že sme dokázali navrhnúť a vyrobiť matrace na mieru podľa požiadaviek zákazníka. Preto boli pre tento projekt vytvorené špeciálne matrace Materasso Trigema, ktoré z hľadiska spracovania a kvality patria medzi prémiové hotelové matrace z kolekcie Business Class, ktorá je určená pre 4* hotely.

Okrem toho je pre potreby prenájmu veľmi dôležité poskytnúť matrace vhodné pre všetky hmotnostné kategórie, a preto sú naše hotelové matrace ideálnou voľbou. Naše matrace sú tiež certifikované ako ohňovzdorné a chránené proti mikroorganizmom, hubám, plesniam a zápachu. Dôležitá je aj dlhá životnosť našich hotelových matracov.

Spálňa v dome Fragment s matracom Materasso Business Class

Pohodlný spánok v nájomnom dome Fragment zabezpečujú matrace Materasso Trigema z našej kolekcie Business Class, ktorá je určená pre 4* hotely. Zdroj: Trigema

Projekt Fragment je českým unikátom v srdci Karlína, preto Trigema hľadala českého dodávateľa a my sme dôveryhodná československá spoločnosť s mnohými oceneniami a certifikátmi. Máme za sebou tisíce spokojných klientov, či už ide o jednotlivcov, ktorí sa chcú dobre vyspať, alebo hotelierov, pre ktorých je pohodlný spánok ich hostí najvyššou prioritou.

K matracom poskytujeme aj servis podľa požiadaviek klienta, ktorý sme ponúkli a realizovali aj v prípade tohto projektu. Všetky matrace sme dopravili priamo do budovy Fragment a umiestnili ich na postele v jednotlivých bytoch.

Nahliadnite do niekoľkých spální v jedinečnom nájomnom dome Fragment

Spálňa v dome Fragment

Spálňa v dome Fragment

Spálňa v nájomnom dome Fragment

Spálňa v nájomnom dome Fragment

Sme veľmi vďační spoločnosti Trigema za možnosť byť súčasťou tohto krásneho projektu a želáme všetkým nájomníkom krásne sny.

Ďalšie zaujímavé projekty, kde nájdete naše matrace a postele

Pokoj v Budha Bar Hotel Prague

Budha Bar Hotel Prague nie je len hotel. V pokojnom prostredí len pár krokov od Staromestského námestia sa moderný životný štýl snúbi s atmosférou východných kultúr. Zdroj: buddhabarhotelprague.com

Hotelový resort Tri Vody

Vitajte na Troch Vodách – vitajte doma! Tri Vody je krásny hotelový rezort v Demänovskej doline na Slovensku, kde majitelia doladili každý detail tak, aby sa ich hostia vždy cítili ako doma. Zdroj: trivody.sk

Autor Materasso Redakce

publikované 28. 7. 2023 o 12:58