Dopad internetových hodnotení na povesť hotela

Spolu s rozvojom internetových služieb a možnosťou online rezervácií vzrástla aj dostupnosť informácií o hoteli či penzióne.

Aký matrac sa hodí do hotela? Hotelieri a majitelia penziónov, oboznámte sa s našou hotelovou kolekciou.

Takmer každý internetový systém rezervácií umožňuje hosťom ohodnotiť objekt a pobyt v ňom. Vzhľadom na dôveryhodnosť týchto hodnotení (môžu ich totiž písať len hostia) berú možní návštevníci do úvahy nielen informácie uvedené na stránke hotela, ale aj názory jeho predchádzajúcich návštevníkov. Podľa TripAdvisor píše hodnotenia až 51% hostí.

Venujú možní hostia pozornosť internetovým hodnoteniam?

Zistilo sa, že áno. Podľa štatistík servisu TripAdvisor si 80% zákazníkov prečíta 6-12 hodnotení predtým, ako si pobyt rezervuje. Na poškodenie mena hotela stačí jediné zlé hodnotenie, ktoré zníži jeho umiestnenie v zozname poskytovateľov ubytovania v danom meste alebo oblasti. Dôsledkom toho je menší záujem o hotel a pokles počtu hostí.

Môže zlý matrac prispieť k negatívnemu hodnoteniu hotela?

Keď sme sledovali, ako často sa vyskytujú hodnotenia hotelových postelí a matracov, zistili sme, že ide o dosť časté komentáre. Žiaľ, hostia neraz zabudnú na pozitívne stránky hotela, prípadne ich opíšu len letmo a všeobecne, zatiaľ čo každý nedostatok vedúci k horšiemu hodnoteniu si veľmi presne zapamätajú a podrobne ho opíšu. Pozrime si niektoré internetové hodnotenia postelí a hotelových matracov, ktoré uverejnili hoteloví hostia:

 • Počas niekoľkohodinovej cesty do hotela… som snívala o pohodlnej posteli. V hoteli totiž očakávame pohodlnejšiu posteľ ako doma. Žiaľ, čakala nás vŕzgajúca posteľ, ktorej pružiny sa dali doslova nahmatať.
 • Zamestnanci boli veľmi milí, raňajky dobré, takže keby investovali do postelí a vankúšov, bol by to celkom slušný hotel.
 • Partnerská posteľ bola zložená z dvoch postelí, spojených nekvalitným matracom.
 • Matrac bol príliš mäkký, takže som mal pocit, že spím vo vode.
 • Zamestnanci boli milí, ochotní a kompetentní. Jediné negatívum bola preležaná posteľ, na ktorej sa spalo veľmi biedne.

Je teda zjavné, že hostia venujú veľkú pozornosť hotelovej posteli a matraci, na ktorej spia, a radi o svojich postrehoch píšu. Negatívne hodnotenia môžu znížiť obrat a počet hostí a ovplyvniť celkové hodnotenie objektu.

Dobrá posteľ a pozitívne recenzie o hoteli

Napriek tomu, že poznámky o matraci sa v hodnoteniach vyskytujú častejšie v negatívnych súvislostiach, investícia do kvalitných matracov môže bezpochyby prispieť k pozitívnym komentárom:

 • Priestranná, zaujímavo zariadená izba, veľká kúpeľňa s vaňou a sprchovým kútom. Pohodlný matrac, televízor s programami CanalPlus.
 • Vynikajúce raňajky, super matrace na posteliach, pekné zariadenie v celej budove.
 • Tento hotel má najpohodlnejšie matrace, s akými som sa v hoteloch stretol.
 • Pozitívne stránky hotela: lokalita, veľmi pohodlný matrac.
 • Izby upratujú každý deň, pohodlné („nevyležané“, primerane tvrdé) matrace.
 • Maximálne pohodlná posteľ v širokom okolí!
  Pozitívne body za čistotu, výborný matrac a priateľský personál.

Takéto hodnotenia povzbudzujú ďalších hostí, aby si nocľah rezervovali práve v tomto zariadení!

Autor Materasso Redakce

publikované 5. 11. 2021 o 14:23