Moderné dizajnové postele, na ktoré vaši hostia len tak nezabudnú

Posteľ je ústredným bodom hotelovej izby. Práve ona jej dodáva nádych luxusu. Zároveň do veľkej miery ovplyvňuje spôsob, akým hosť odpočíva. Doprajte svojim hosťom dokonalý oddych na vysokej hotelovej posteli. Vyrobíme vám ju podľa vašich predstáv.

V žiadnom luxusnom hoteli nechýba posteľ s vysokým čelom

Ak chcete svojim hosťom ponúknuť čo najluxusnejší odpočinok, vybavte svoje izby čalúnenými posteľami s vysokým čelom a vysokým matracom. Môžete si zvoliť buď hotelové postele s boxspringovým jadrom, alebo dizajnové postele bez boxspringového systému. Aký je medzi nimi rozdiel?

  • Boxpringové postele – majú pružinové jadro nazývané boxspring. Toto jadro je umiestnené v ráme postele. Tvoria ho pružiny, ktoré nahrádzajú rošt. Na tomto základe je umiestnený hlavný matrac. Pohodlný spánok podčiarkuje tretí, tenký matrac alebo topper. Kvôli pružinovému jadru nemajú postele typu boxspring žiadny úložný priestor.
  • Dizajnové postele – na prvý pohľad vyzerajú ako boxspringy. V ráme sa však nenachádza pružinový systém, ale kvalitný rošt. Preto majú tieto postele úložný priestor. Na rošt potom umiestnite vhodný a pohodlný matrac. Ten môže byť vybavený aj topperom.

Keďže postele vyrábame na zákazku, môžete si vybrať ich veľkosť. Dáte prednosť klasickej king size posteli s rozmermi 180 × 200 cm, alebo radšej väčšej super king size posteli s rozmermi 200 × 200 cm? Svoju rodinnú izbu môžete vybaviť veľkou rodinnou posteľou s obrími rozmermi až 270 × 230 cm.

Vysoké manželské postele z našej ponuky môžu mať ložnú plochu vo výške až 50 cm. Výšku ovplyvňuje rám a výška matraca. Najpohodlnejšie sa odpočíva na matracoch vyšších ako 20 cm. Do vysokej postele sa ľahko líha, a zároveň sa z nej pohodlne vstáva. To ocenia najmä ľudia s problémami pohybového aparátu. Vysoká posteľ je výhodná aj pre alergikov. Ležia totiž vysoko nad zemou, takže sú chránení pred prachom, ktorý sa víri a usadzuje pri zemi.

Kolekcie hotelových postelí a matracov Materasso

V spoločnosti Materasso ponúkame 4 kategórie hotelových postelí a matracov, ktoré zodpovedajú kvalite ubytovania. Ponúkame aj luxusné hotelové prístelky. Sú vybavené matracmi, ktoré zabezpečujú rovnako kvalitný odpočinok ako pri spaní na tradičnej posteli.

Luxury Class

Postele a matrace určené pre 5-hviezdičkové hotely. Samozrejmosťou je boxspringový rám s taštičkovými pružinami, na ktorom sú umiestnené matrace, ktoré dokonale kopírujú tvar tela.

Ideálne sú hotelové matrace s jadrom z taštičkových pružín, ktoré dopĺňajú komfortné peny. Sú elastické, pružné a vzdušné. Výška matracov sa pohybuje od 26 do 32 cm. Posteľ môžete kombinovať s rôznymi čalúnenými čelami.

Business Class

Tieto hotelové matrace a postele patria do 4-hviezdičkového ubytovacieho zariadenia. Masívny rám postele je vyplnený bonellovými pružinami. K rámu sa dokonale hodia pružinové hotelové matrace v kombinácii so studenou alebo pamäťovou penou a latexom. Výška matraca sa pohybuje od 22 do 25 cm. Výber čalúneného čela je na vás.

Dizajnová hotelová posteľ

Obrázok: Posteľ pre 4-hviezdičkový hotel.

Standard Class

Pre 3-hviezdičkové ubytovanie sú určené matrace a postele triedy Standard Class. Sú vyrobené z odolných materiálov, ktoré sa môžu pochváliť dlhou životnosťou a poskytujú maximálny komfort pri odpočinku.

Rám z drevotriesky je vyplnený bonellovými pružinami. Na rám môžete umiestniť pružinové, taštičkové alebo penové matrace rôznej tuhosti. Penový matrac je k dispozícii vo výške 16 alebo 20 cm. Bonellový matrac sa môže pochváliť výškou 21 cm a taštičkový matrac má výšku 19 cm. Posteľ môžete doplniť akýmkoľvek čelom z našej ponuky.

Economy Class

Postele a matrace ekonomickej triedy sú určené pre hotely nižšej cenovej kategórie a ubytovacie zariadenia s 2 hviezdičkami. Na výrobu používame materiály s optimálnou životnosťou. Základný typ hotelovej postele má rám doplnený pevným roštom. Na posteľ sa kladie buď bonellový matrac s výškou 18 cm, alebo penový matrac s výškou 16 cm. Aj tieto postele je možné doplniť niektorým z našich luxusných čalúnených čiel.

Dizajn vysokej americkej postele, ktorý ohromí

Hotelová posteľ je určujúcim prvkom izby. V spoločnosti Materasso vyrábame rámy z odolného masívneho dreva, ktoré zmäkčujeme komfortnými penami. Materiál a farbu čalúnenia si môžete vybrať tak, aby ladili so zariadením izby. Necháte si rám očalúniť zamatom, netextilným materiálom, eko kožou alebo látkou s výraznou štruktúrou? Môžete si vybrať z desiatok materiálov a farebnej palety, ktorá zahŕňa viac ako 150 odtieňov. Do hotelových izieb vyberajte materiály, ktoré sa ľahko udržiavajú. Ideálna je eko koža alebo netextilný materiál.

Moderná čalúnená hotelová posteľ

Obrázok: Čelo postele môže byť väčšie ako rozmery postele.

Čalúnené čelo ako koruna kráľovsky pohodlnej postele

Samotný rám s matracom nikoho príliš nenadchne. Keď však k rámu pridáte dizajnové čelo, posteľ sa ukáže v celej svojej kráse. Z akých čiel si môžete vybrať? Z hľadiska dizajnu ponúkame čelá, ktoré sú rovné aj ergonomicky zakrivené. Všetky ponúkajú pohodlné opretie. A čo zdobenie?

  • Prešívanie – môže byť zdobené čalúnnickými gombíkmi. Rozdeľujú plochu čela postele na menšie segmenty, čím sa pozornosť upriamuje na túto časť postele.
  • Línie – rozdeľujú čelo postele na rôzne geometrické tvary. Ideálne pre minimalistické aj odvážne kúsky.
  • Čalúnené vložky – efektívne rozčleňujú jednoliatu plochu. Obľúbené sú obdĺžniky a štvorce.

Z hľadiska veľkosti môžete posteľ doplniť čelom, ktoré zodpovedá rozmerom postele. Druhou možnosťou je čelo, ktoré posteľ presahuje. Ak ho doplníte nočnými stolíkmi, celý spací priestor hotelovej izby bude pôsobiť kompaktne.

Nôžky: malé doplnky, ktoré urobia veľký dojem

Môžete si vybrať aj dizajn nôh postele. Posteľ môže stáť na plastových, drevených alebo kovových nohách. Z hľadiska dizajnu sú k dispozícii rôzne tvary a výšky. Minimalistické geometrické tvary sú stávkou na istotu. Obrábané a kužeľovité nohy dodajú posteli jedinečný nádych.

Ďalší hotelový nábytok

Aby izba pôsobila útulne, vybavte ju ďalším čalúneným nábytkom. Do relaxačného kútika sú ideálne kreslá. Ku kreslu si môžete zaobstarať podnožku. Čalúnený taburet môže stáť pri nohách postele. Slúži na odkladanie županu a prehozu. Všetko čalúnené vybavenie hotelových izieb sa ponúka aj ako súprava, takže spolu bude ladiť.

Nezabudnite na ergonómiu miestnosti. Načo je krásna izba, ak sa v nej hosť nemôže voľne pohybovať? Medzi jednotlivými kusmi nábytku by mal byť dostatočný priestor, ktorý slúži nielen na pohodlný pohyb, ale funguje aj ako úniková cesta. Úniková dráha by mala byť široká približne 550 mm.

Pokiaľ ide o umiestnenie nábytku, nezabudnite, že:

  • písací stôl by mal byť orientovaný smerom k oknu
  • hostia by mali mať možnosť vidieť z postele do exteriéru
  • úložný priestor na kufre by mal byť umiestnený pri vstupe do priestoru so skriňami
  • televízna obrazovka by mala byť otočená k posteli

Chcete, aby sa hostia do vášho hotela pravidelne vracali a odporúčali ho svojim priateľom? Ponúknite im posteľ, na ktorej sa vyspia lepšie ako doma.

Autor Materasso Redakce

publikované 15. 6. 2023 o 18:40