V akej posteli sa hostia vyspia ako na obláčiku? V king size bed

Chcete, aby sa hostia do vášho hotela pravidelne vracali a odporúčali ho ostatným? Investujte do kvalitnej postele a matraca. Koniec koncov, práve kvalita tohto vybavenia vo veľkej miere prispieva k online recenziám a odporúčaniam. Prečo by vo vašich hotelových izbách nemala chýbať extra veľká čalúnená posteľ?

Ako by mala vyzerať dokonalá hotelová posteľ?

Kvalita odpočinku sa výrazne podpisuje na spokojnosti vašich hostí. Pri výbere hotelovej postele dbajte nielen na dizajn, ale aj na kvalitné remeselné spracovanie. Posteľ je vystavená vyššej frekvencii používania, preto je potrebné zvoliť kvalitný masívny rám, ktorého spoje nevŕzgajú a jeho stabilitu neohrozí ani hosť s nadváhou.

V izbách najlepších hotelov nájdete najčastejšie postele typu boxspring alebo kontinentálne postele. Unikátna boxspringová konštrukcia ponúka ten najpohodlnejší odpočinok. Okrem toho postele zaujmú aj svojim dizajnovým spracovaním. Jedná sa o čalúnené postele, ktoré sú známkou luxusu. Izbe dodajú správny šmrnc.

Nadštandardne veľká posteľ vyrobená na mieru

Ak chcete svojim hosťom dopriať kvalitný spánok a odpočinok, doprajte im king size postele, family bed alebo super king size postele.

V Materasso vám vyrobíme posteľ na mieru presne podľa vašich požiadaviek. Výhodou boxspringových postelí je ich variabilita. Naše postele sú vybavené špeciálnym spojovacím systémom, vďaka ktorému môžete dvojlôžko rýchlo premeniť na dve samostatné jednolôžka a naopak.

  • King size posteľ – rozmery lôžka sú 180 × 200 cm. Ide o jeden z najčastejších variantov postelí, v ktorom sa pohodlne vyspia dvaja dospelí ľudia.
  • Super king size postele – pýšia sa väčšími rozmermi, ktoré sa najčastejšie pohybujú okolo 200 × 200 cm.
  • Family bed – obrovské postele s rozmermi až 270 × 230 cm. V takej posteli sa komfortne vyspí celá rodina.

King size bed a super king size postele sú skvelou voľbou do klasickej dvojlôžkovej izby. Izby určené pre rodiny s deťmi vybavte posteľou typu family bed. Rodinám môžete dať na výber, či si zvolia izbu s dvojlôžkom a prístelkou, alebo si rodinnú pohodu vychutnajú v jednej veľkej posteli. Vždy je lepšie mať na výber.

Častou požiadavkou na výrobu hotelovej postele je predĺžená dĺžka. Predĺžené postele majú obvykle rozmery 180 × 220 alebo 230 cm. Príjemne sa na nich vyspia aj hostia s výškou nad 190 cm či ľudia s väčšou telesnou konštitúciou. Veľké postele, napríklad super king size, sú veľmi obľúbené u väčšiny hostí. Každý v nich nájde dostatok priestoru na odpočinok.

Predĺžená posteľ na pohodlný spánok

Obrázok: V predĺženej posteli sa pohodlne vyspia aj vyšší hostia.

Z hľadiska rozmerov je vo vašej réžii aj výška postele. V luxusných hoteloch nájdete vysoké postele s ložnou plochou 50 až 60 cm nad zemou. Do takej postele sa pohodlne líha, a zároveň sa z nej ľahko vstáva. Na výšku majú vplyv nielen nožičky, ale aj rozmery matraca, konkrétne jeho výška. Výška matraca sa môže pohybovať od 16 až do 30 cm. Vďaka vysoko položenej ložnej ploche svojich hostí chránite pred prievanom a prachom, ktorý sa víri pri zemi.

Rám postele podľa vašich predstáv

Vyberať si budete aj posteľový rám. Môžete si zvoliť čalúnený rám, ktorý doplníte roštom a vhodným matracom, prípadne kompletnú posteľ, ktorá je vrátane roštu aj matraca. Najpohodlnejší odpočinok však ponúkajú boxspringové postele, pri ktorých sa rošt nahrádza pružinovým systémom. Naň sa následne položí spací matrac podľa vášho výberu. Pre ešte väčší komfort môžete spací matrac doplniť tenkým horným matracom, ktorý sa nazýva topper. Ten má hrúbku len niekoľko centimetrov.

Dizajn na mieru vašim požiadavkám

Chcete, aby posteľ ladila s ostatným nábytkom a celkovým zariadením izby? Alebo z nej chcete urobiť solitéra miestnosti a pýšiť sa extravagantným spracovaním? Vzhľad postele prispôsobíme vašim potrebám. Vybrať si môžete nielen štruktúru a typ látky, ale aj farebný dizajn. Máme vzorkovník s viac ako 150 odtieňmi farieb od popredných celosvetovo uznávaných značiek čalúnnických látok na trhu.

Okrem korpusu, farby a materiálu čalúnenia vám dáme na výber aj v otázke spracovania nožičiek. Vaša posteľ môže mať drevené, kovové alebo plastové nohy.

Čerešničkou na torte je čelo postele. Posteľ s čalúneným čelom vašim hosťom poskytne pohodlný odpočinok aj v polosede. Ocenia to najmä pri čítaní knihy, rozhovore alebo sledovaní televízora z postele. Čelo môžete nechať očalúniť rovnakou, ale aj odlišnou látkou. Môžete sa tiež rozhodnúť pre štýl zdobenia prešívaním. Dokážeme vytvoriť geometrické obrazce napríklad v štýle art deco, ale aj jednoduchšie a čisté línie, ktoré odkazujú na vzdušný škandinávsky štýl. Skvele vyzerá aj čelo postele orámované drevom a vyplnené mäkkou čalúnenou výplňou.

Luxusná hotelová posteľ s čalúneným čelom

Obrázok: Čalúnené čelo dodáva posteli aj izbe punc luxusu.

Matrace aj rošty vyrobíme na mieru

Atypicky riešená posteľ si žiada aj na mieru vyrobené rošty a matrace. Ponúkame lamelové aj latkové, polohovacie aj statické rošty. Pri matracoch na mieru máte vo svojich rukách voľbu tuhosti. Pre hotely sú najvhodnejšie matrace so strednou tvrdosťou. Môžeme vám vyrobiť aj obojstranné matrace, kedy je jedna strana tuhšia ako druhá.

Váš názor privítame aj v otázke výšky matraca. Najkomfortnejší spánok ponúkajú matrace, ktoré sú vyššie ako 20 cm. Z hľadiska výrobných materiálov sú pre hotelové matrace najvhodnejšie bonellové či taštičkové pružiny v kombinácii s penami. Pružinové matrace majú najdlhšiu životnosť a zaisťujú najvyšší štandard hygieny lôžka.

Zvoliť si môžete aj matrac z obľúbenej lenivej peny, ktorý sa najlepšie dokáže prispôsobiť telu spiaceho. Okrem toho si môžete nechať matrac vyrobiť aj z prírodných materiálov. V ponuke máme latex a bio peny.

Doprajte svojim hosťom dokonalý spánok. Prekvapte ich nadštandardne veľkou a netradične spracovanou posteľou, kvôli ktorej sa k vám budú radi vracať.

Autor Materasso Redakce

publikované 20. 3. 2023 o 9:20