Ako by mala vyzerať dobrá hotelová posteľ?

Prajete si, aby sa hostia do vášho hotela alebo penziónu pravidelne vracali a odporúčali ho aj ostatným? Vieme, ako na to. Umožnite im, aby sa u vás vyspali lepšie ako kdekoľvek inde. Investujte do kvalitnej hotelovej postele a matraca, vďaka ktorej sa u vás budú cítiť ako v bavlnke.

Prečo investovať do kvalitnej hotelovej postele?

Ako sme už načrtli v úvode, investícia do hotelovej postele sa vám mnohonásobne vráti vďaka spokojným hosťom, ktorí sa budú opakovane vracať. Predsa len, podstatou každej hotelovej izby je, aby sa v nej hostia dobre vyspali a prebúdzali sa odpočinutí. Kvalitná posteľ s matracom zaistí skvelý spánok, a zároveň povýši dizajn každého interiéru. Na prémiových hotelových posteliach sú napokon založené aj izby najznámejších hotelov sveta.

Ako by mala vyzerať hotelová posteľ?

Pokiaľ chcete zvoliť naozaj kvalitnú a tiež dobre vyzerajúcu posteľ, rozhodne by vašej pozornosti nemali uniknúť kontinentálne alebo boxspringové postele, ktoré sú spojené s celým radom predností. Jednou z ich výhod je možnosť variability v ich usporiadaní – počas niekoľkých minút môžete dve samostatné postele premeniť na dvojlôžko.

Boxspringové postele sa vyznačujú aj moderným dizajnom. Čo sa týka farebného prevedenia, na výber je veľké množstvo odolných látok a koženiek, takže bude posteľ perfektne ladiť s interiérom hotela.

Kontinentálne postele dokážu správne zaistiť kopírovanie tvaru ľudského tela, takže sú skvelou voľbou práve do hotelových izieb, pretože sa prispôsobia telu klientov rôznych váhových kategórií.

Výber matraca je kľúčový

Asi nám dáte za pravdu, že hotelový matrac je pre kvalitný spánok úplne zásadný. Preto by ste jeho výber nemali podceniť. Ideálne je zvoliť matrac vyrobený z kvalitných materiálov, ktorý sa pýši odolnosťou a dlhou životnosťou a ktorý sa dokáže prispôsobiť telu každého hosťa. Vyberajte matrac s minimálnou výškou 16 cm a tuhosťou medium, medium-soft, medium-hard alebo hard. Komfort môžete ešte umocniť voľbou matracového topperu, ktorý navyše chráni matrac a predlžuje jeho životnosť.

Poradíme ako čistiť hotelové matrace.

Čelo postele utvára jedinečný vzhľad izby

Neoddeliteľnou súčasťou hotelových postelí sú čelá, ktoré postele povyšujú na úplne novú úroveň. Posteliam i celej izbe totiž prepožičiavajú luxusný vzhľad a zvyšujú aj komfort postele. Izbu môžete, samozrejme, dizajnovo pozdvihnúť aj doplnkami k hotelovým posteliam v podobe nočných stolíkov, taburetov a designových kresiel.

Dizajn hotelových postelí Materasso môžete ľahko prispôsobiť rôznym štýlom interiéru.

Kolekcia Materasso: od luxusných postelí po cenovo dostupnú voľbu

Značka Materasso ponúka štyri kolekcie postelí určených pre hotely. Ide o kolekciu Economy class, Standard class, Business class a Luxury class. Poďme si jednotlivé kolekcie v skratke priblížiť.

Economy class

Pre hotely a ubytovne nižšej cenovej kategórie je navrhnutá základná ekonomická kolekcia, ktorá spočíva v spojení postele economy boxspring a economy matraca. Box postele je vyrobený z drevotrieskovej konštrukcie, v ktorej je vložený masívny rošt. Čo sa týka matraca, na výber sú dve varianty, a síce základný typ pevného pružinového matraca a základný model penového matraca s výškou 16 cm, ktorý hosťom poskytne konštantnú oporu počas spánku.

Standard class

Hotelové postele z kolekcie Standard class sa vyznačujú skvelým pomerom ceny a kvality a spĺňajú štandardy 3* hotelov. Tento modelový rad je založený na využití odolných materiálov a sľubuje dlhú životnosť a maximálny komfort. Kolekcia prináša primárny typ boxspringovej postele, ktorej základ je tvorený kombináciou drevotrieskovej konštrukcie a smrekových dosiek.

Na výber sú tri typy matracov. Pružinový matrac s výškou 19 cm a tuhosťou medium, matrac s pevným jadrom z bonell pružiny v kombinácii s PUR penou s výškou 21 cm a tuhosťou medium-hard a obojstranný sendvičový matrac s výškou 16 alebo 20 cm a tuhosťou hard.

Business class

Business class prináša veľmi elegantnú sériu hotelových matracov a boxspringov, ktoré spĺňajú štandardy pre 4* hotely a vzťahuje sa na ne záruka 4 roky. Základom kolekcie je poctivá masívna posteľ so základom tvoreným smrekovou konštrukciou so zabudovaným systémom bonellových pružín. Vyberať môžete zo šiestich typov kvalitných hotelových matracov s tuhosťou medium-soft, medium a medium hard.

Hotelové lôžko z kolekcie Business Class.

Luxury class

Pre tých najnáročnejších klientov sú určené postele a matrace z kolekcie Luxury class, ktoré spĺňajú štandardy 5* hotelov. Základ boxspringovej postele tvorí masívna smreková konštrukcia a k dispozícii sú štyri typy vysokokvalitných matracov s výškou od 26 do 33 cm. Na matrace aj postele sa vzťahuje záruka 7 rokov.

Kvalitná posteľ a matrac je alfou a omegou každej hotelovej izby. Pokiaľ chcete, aby sa u vás hostia prebúdzali dokonale oddýchnutí, nemali by vašej pozornosti uniknúť postele a matrace Materasso, na ktoré nedajú dopustiť ani päťhviezdičkové české a slovenské hotely.

Autor Materasso Redakce

publikované 28. 10. 2021 o 13:10