Ako vybrať kvalitnú hotelovú prístelku

Kvalitná prístelka neodmysliteľne patrí k základnému vybaveniu väčšiny hotelov. Je pritom dôležité vybrať takú, ktorá sa do danej izby bude hodiť dizajnovo, a zároveň vašim hosťom dopraje maximálnu dávku komfortu. Ako postupovať pri výbere?

Na čo je hotelová prístelka určená

Hotelová prístelka je typ lôžka, ktoré sa používa v prípade, že v hoteli nie je dostatok viaclôžkových izieb. Zároveň môže ísť o cenovo výhodnejší variant pobytu, napríklad pre rodinu s deťmi. Hotelová prístelka môže mať niekoľko podôb. Môže sa jednať o rozkladaciu pohovku, kreslo, skladacie lôžko alebo napríklad poschodovú posteľ.

V každom prípade je dôležité, aby bol spánok na prístelke komfortný a hostia tak z ubytovania odchádzali oddýchnutí a spokojní.

Hotelová prístelka môže mať niekoľko podôb.

Podľa čoho vyberať prístelku do hotela

Ste práve vo fáze zariaďovania hotelových izieb? Vyberáte hotelové postele, matrace? V tom prípade vás možno čaká výber vhodnej prístelky. Zistite, čo by toto vybavenie malo ideálne spĺňať.

Aké typy prísteliek existujú

Prístelok existuje celý rad. Aby ste sa v ponuke lepšie zorientovali, poďme si jednotlivé varianty rozdeliť do štyroch základných kategórií.

  1. Neskladacie a skladacie prístelky. Ich výhodou spravidla býva pomerne kvalitný matrac, na druhej strane treba počítať so zložitejšou manipuláciou a vyššími nárokmi na skladovanie.
  2. Klasické rozkladacie pohovky väčšinou pre hostí neznamenajú príliš veľké pohodlie pri spánku. Vzhľadom na svoju konštrukciu býva pohovka pomerne nízka, zároveň môže pohodliu pri spánku brániť opierka. Na druhej strane je jej výhodou skutočnosť, že ak ju práve nepoužívate ako prístelku, skvele poslúži ako pohodlná sedačka pre bežnú relaxáciu.
  3. Sofabed sú profesionálne rozkladacie prístelky, pre ktoré je charakteristický vysoký komfort. Spravidla totiž disponujú veľmi kvalitným matracom pre pokojný a nerušený spánok. Sofabed sa jednoducho rozkladá a pokiaľ ju práve nepoužívate, nájde uplatnenie ako bežná pohovka.
  4. Vysúvacia prístelka zo základne postele nezaberie v izbe príliš veľa miesta a sľubuje aj pomerne uspokojujúce pohodlie.

Hotelová prístelka by mala ladiť s interiérom izby.

Pohodlie pre vašich hostí

Aj keď prístelka nie je plnohodnotná posteľ, mala by byť pohodlná. Preto záleží aj na matraci, ktorým prístelku doplníte. Snažte sa o to, aby vaši hostia odchádzali spokojní a mohli si kvalitne oddýchnuť aj na tomto lacnejšom variante lôžka. Ku všetkým typom prístelkám odporúčame prikúpiť vrchný matrac, tzn. topper.

Skladná konštrukcia

Hotelová prístelka musí v danom okamihu perfektne plniť svoju funkciu. Ak ju práve nepotrebujete používať, oplatí sa, aby bola skladná a mohli ste ju jednoducho uložiť do hotelového skladu. Preto odporúčame, aby ste prístelku mohli v prípade potreby behom okamihu zložiť a preniesť ju kamkoľvek inam. Veľmi praktické sú transportné kolieska.

Kvalitné materiály

Aj prístelka je vystavovaná veľkej záťaži, ktorá sa môže prejaviť v jej opotrebení. Preto myslite na to, aby bola vyrobená z kvalitných materiálov. Iste nechcete po roku riešiť kúpu úplne nového modelu, pretože ten starý je už nepoužiteľný.

Rozmery

Pri výbere hotelovej prístelky hrajú rolu aj rozmery. Niektoré modely vám totiž poslúžia ako jednolôžko, na iných sa naopak pohodlne vyspia aj dve osoby. V tomto ohľade je teda potrebné vyberať taký variant, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky a zároveň sa pohodlne zmestí do interiéru.

Farebné prevedenie a design

Hostia sa, samozrejme, vo vašom ubytovaní chcú cítiť príjemne. Vďaka tomu budú mať pozitívny zážitok z celej dovolenky či pracovnej cesty. K tomu dopomôže aj farebne zladený interiér. Pokiaľ izbu zariaďujete v neutrálnych tónoch, môžete voliť prístelku v podobnom duchu.

Pozrite sa na ponuku hotelového nábytku.

Autor Materasso Redakce

publikované 16. 7. 2022 o 13:12

Výstava Nábytok a bývanie 2024 v Nitre

Radi by sme vás pozvali na výstavu Nábytok a bývanie 2024 v Nitre v dňoch 24.4.-28.4.

Viac informácií