Všetko, čo potrebujete vedieť o výbere hotelového matraca a postele

Posteľ je dušou hotelovej izby. Práve kvalita hotelovej postele a matraca rozhoduje o tom, ako si u vás vaši hostia oddýchnu. Ak sú v tomto ohľade spokojní, môžete sa tešiť na pozitívne recenzie, ale aj na to, že sa budú pravidelne vracať. Ako vybrať a zariadiť posteľ, ktorá hosťom ponúkne ten najluxusnejší odpočinok?

Ktoré faktory zohľadniť pri výbere hotelovej postele?

Hotelová izba je pre hostí miesto, kde si majú predovšetkým oddýchnuť. Nezáleží pritom, či prišli na dovolenku, alebo je dôvodom ich návštevy pracovná cesta. V súkromí hotelovej izby chcú načerpať energiu. Pri výbere postele do hotelovej prevádzky, preto je potrebné klásť dôraz na odolnosť materiálov a kvalitu spracovania, ale aj na pohodlie, ktoré by mala posteľ poskytovať.

Materiály a kvalita spracovania postele

Pri výbere rámu postele venujte pozornosť výrobným materiálom. Medzi najobľúbenejšie hotelové postele dnes patria čalúnené postele, ktorým sa hovorí boxspring. Rám postele sa vyrába z odolného masívu. Zamerajte sa na spoje, ktoré by mali pevne držať. Posteľ nesmie vŕzgať ani sa nijako kývať.

Masívny rám celočalúnenej postele sa zmäkčuje penami a následne očalúni poťahovým materiálom. Môžete si vybrať textílie s rôznymi textúrami. Pre jednoduchú údržbu sa odporúča siahnuť po ekokoži, ktorú stačí utrieť handričkou.

Jadro boxspringovej postele tvorí pružinový matrac v kombinácii s penami, na ktorom je položený hlavný matrac. Na tento matrac je možné položiť topper. Ide o tenký vrchný matrac, ktorý zvyšuje pohodlie a hygienu postele. Tento systém postele z nej robí najpohodlnejšiu posteľ na trhu.

Výhodou postelí typu boxspring je variabilita. Modely pre hotely z našej ponuky majú špeciálny spojovací systém, ktorý umožňuje rozdeliť posteľ na dve samostatné lôžka, alebo z nej vytvoriť jednu veľkú pohodlnú manželskú posteľ, ktorú nazývame king size posteľ.

Obrázok: Posteľ môžete rozdeliť na dve jednolôžka.

Veľkosť postele

Posteľ vyberajte podľa veľkosti izby. Nezabudnite však, že každá osoba by mala mať dostatok priestoru na pohodlný spánok.

V prípade malých dvojlôžkových izieb s rozlohou približne 12 m² je lepšie zvoliť menšiu manželskú posteľ, ktorá nezaberie celý priestor. Menšie čalúnené postele pre dvoch môžu mať rozmery 160 × 200 cm alebo 140 × 200 cm. Čalúnená posteľ s rozmermi 120 × 200 cm je väčšia jednolôžková posteľ, ktorá nemusí stačiť pre dve osoby.

Do veľkých hotelových izieb s rozlohou 13 až 16 m² môžete postaviť klasickú čalúnenú posteľ s pohodlnými rozmermi 180 × 200 cm.

Dizajn postele

Hlavným poslaním postele je pohodlný odpočinok. Za ním sa však skrýva dizajnové spracovanie. Posteľ je nepochybne dominantou miestnosti, preto musí mať reprezentatívny vzhľad. Vybavte svoje ubytovacie zariadenie posteľou s čalúneným čelom, ktorá dodá celej miestnosti luxusný vzhľad. Čelo postele môže byť buď súčasťou postele, alebo môže byť pripevnené na stenu. Môžete si zvoliť čelo s jednoduchým alebo zložitým prešívaním. Postele s čelom poskytnú hosťom pohodlie pri čítaní, sledovaní filmu alebo rozhovore. Čelo postele je mäkké, takže sa oň hosť môže pohodlne oprieť.

Typy postelí

V spoločnosti Materasso ponúkame rôzne dizajny postelí, ktoré delíme do tried v závislosti od kategórie hotela.

Luxusná posteľ s čalúneným čelom

Obrázok: O posteľ s čalúneným čelom sa hosť pohodlne oprie.

Aké požiadavky musia spĺňať matrace pre hotely?

Spracovanie postele do veľkej miery formuje dizajn hotelovej izby. Hostia posudzujú jej vzhľad na základe pohľadu. Matrac je ukrytá pod posteľnou bielizňou. Nie je tam na parádu, ale pre pohodlný odpočinok. Vaši hostia to zhodnotia celým svojím telom. Preto sa pri výbere matraca uistite, že poskytuje spiacemu maximálne pohodlie.

Materiály na výrobu hotelových matracov

Matrace postelí a hotelových prísteliek patria medzi najnamáhanejšie vybavenie hotelovej izby. Musia vydržať vysoké zaťaženie a poskytovať dokonalú oporu osobám s nižšou aj vyššou hmotnosťou. Najlepšiu kombináciu pohodlia a odolnosti ponúkajú taštičkové hotelové matrace, ktorých jadro tvoria taštičkové pružiny.

Pohodlná mäkká vrstva je zvyčajne tvorená kombináciou materiálov. Môžete siahnuť po penách, z ktorých najobľúbenejšia je pamäťová pena, alebo po prírodných materiáloch. Z prírodných materiálov sa najčastejšie používa kokosová doska alebo latex. Optimálny matrac má strednú tuhosť, ktorá sa označuje ako T2 alebo T3. Môžete si vybrať aj obojstranný matrac, ktorý je na jednej strane tvrdší a na druhej strane mäkší. Hosť si môže zvoliť, ktorú plochu na spanie uprednostňuje.

Vysoká hygiena lôžka

Aby váš matrac vydržal dlho ako nový, oplatí sa staviť na rôzne hygienické opatrenia, ktoré chránia matrac pred roztočmi a plošticami. Zvyčajne ide o povrchové úpravy. Matrace by mali byť vybavené chráničom, s ktorým sa ľahko manipuluje a ktorý sa dá ľahko vyprať.

Luxusná hotelová izba

Obrázok: Matrac sa podieľa na pohodlnom spánku.

Typy hotelových matracov

V Materasso vyrábame nielen postele, ale aj hotelové matrace na mieru. Ponúkame 4 prevedenia pre hotely, ktoré sa od seba líšia podľa kategórie ubytovacieho zariadenia.

  • 5 * – Luxury class matrace pre najluxusnejšie hotely sú vyrobené z taštičkových pružín v kombinácii s prírodnými materiálmi, ako je latex alebo kokosové vlákno. K dispozícii sú aj matrace z pamäťovej peny. Ich výška sa pohybuje od 26 do 32 cm.
  • 4 * – pre štvorhviezdičkové kategórie sa používajú matrace Business class z taštičkových pružín, prírodných materiálov alebo pamäťovej peny s výškou od 22 do 24 cm.
  • 3 * – matrace Standard class sú určené pre 3* hotely. Matrace sú obvykle súčasťou čalúnenej postele. Ich jadro tvoria bonellové alebo taštičkové pružiny, ktoré dokonale kopírujú tvar ľudského tela. Výška sa pohybuje medzi 16 a 20 cm.
  • 2 * – Economy class sú základné matrace z PUR peny alebo PUR peny a bonellových pružín. Kladú sa na masívny rošt a majú výšku medzi 16 a 18 cm.

V ponuke sú aj celočalúnené postele s integrovaným matracom a roštom. Vďaka tomu ušetríte čas strávený výberom matraca a roštu.

Dizajn hotelovej izby

Usporiadanie hotelovej izby by malo spĺňať ergonomické požiadavky. Zariadenie hotelovej izby by malo byť usporiadané praktickým a funkčným spôsobom. Hotelová posteľ by mala byť ľahko prístupná z oboch strán. Ocenia to nielen hostia, ale aj upratovačky pri upratovaní.

Ak je to možné, posteľ sa odporúča umiestniť oproti oknu, aby z nej hostia mali príjemný výhľad von a mohli si vychutnať relaxáciu. V menších izbách sa odporúča umiestniť posteľ k stene, aby sa ušetril priestor.

Medzi posteľou a oknami alebo medzi posteľou a kúpeľňou by nemal chýbať dostatočný priestor pre pohyb. Minimálna šírka „chodbičky“ je 550 mm, ideálna je však šírka 600 mm.

Pracovný stôl by mal stáť v blízkosti prirodzeného svetla, pri skrinkách by mal byť priestor na odkladanie kufrov a televízna obrazovka by mala smerovať k posteli.

Funkčne zariadená hotelová izba

Obrázok: Izba by mala byť zariadená funkčne.

Ďalší hotelový nábytok

Aby sa vaši hostia v izbe cítili príjemne, mala by byť vybavená ďalším nábytkom, ktorý priestor zútulní. Ak to priestor dovoľuje, vybavte miestnosť pohodlným kreslom, pri ktorom bude stáť lampa. Kreslo umiestnite blízko okna. Vytvoríte tak príjemný kútik na čítanie alebo relaxáciu. Ku kreslu môžete pridať podnožku na nohy pre pohodlný odpočinok.

Obľúbeným hotelovým nábytkom sú aj čalúnené lavice alebo taburetky, ktoré poskytujú ďalšie miesto na sedenie, ale aj miesto na odkladanie vecí. Na každej strane postele sa zvyčajne nachádza nočný stolík s dostatočne veľkým úložným priestorom. Jeho výška by mala zodpovedať výške plochy na spanie.

V Materasso ponúkame aj sety hotelového nábytku, aby ste si mohli byť istí, že posteľ, kreslo, taburetka aj podnožka k sebe dokonale pasujú.

Doprajte svojim hosťom skutočne zážitkový pobyt. Dokonalé vybavenie hotelovej izby a najpohodlnejšia posteľ sa postarajú o to, že sa vaši hostia budú radi vracať.

Autor Materasso Redakce

publikované 28. 2. 2023 o 19:05