Boxspringová posteľ patrí do každého ubytovacieho zariadenia bez ohľadu na počet hviezdičiek

Hotely a ubytovacie zariadenia akejkoľvek kategórie by mali svojim hosťom ponúkať čo najpohodlnejšie postele. Preto sa boxspringové postele hodia ako do najluxusnejších hotelov, tak aj do hotelov s nižšou klasifikáciou. Ako dopriať svojim hosťom naozaj kvalitný spánok?

Kvalita postele do veľkej miery ovplyvňuje spokojnosť hostí

Dizajn, farebný koncept alebo zariadenie sú nepochybne dôležité faktory, ktoré upútajú pozornosť hosťa hneď po vstupe do hotelovej izby. To, ako izba na hosťa pôsobí, je veľmi dôležité, ale dôležitejšie je, ako sa hosť vyspí. Koniec koncov, kvalita postele je jedným z najčastejších kritérií, ktoré sa hodnotia vo verejných internetových recenziách.

Ako by mala vyzerať správna hotelová posteľ?

Hotelová posteľ a matrac patria k najvyťaženejšiemu vybaveniu hotelovej izby. Musia úspešne odolávať náporu prevádzky a zabezpečiť čo najlepší odpočinok pre hostí všetkých výšok a hmotností. Preto je dôležité vyberať hotelové postele a matrace, ktoré sú vyrobené z odolných a zdravotne nezávadných materiálov.

  • Posteľ nesmie vŕzgať a musí byť stabilná.
  • Matrac nesmie byť preležaný a musí poskytovať potrebnú oporu opornému systému každého hosťa bez ohľadu na jeho hmotnosť.

Boxspringový základ pre bezkonkurenčné pohodlie

Svoje ubytovacie zariadenie môžete vybaviť klasickou posteľou s matracom a roštom. Pre čo najlepší odpočinok vašich hostí zvoľte pružný lamelový rošt a vysoký matrac.

Ak chcete svojim hosťom ponúknuť skutočne luxusný spánok, siahnite po posteli s boxspringovou základňou. Takáto posteľ sa nazýva boxspringová, ale je známa aj ako kontinentálna alebo americká posteľ. Rám postele je vyrobený z odolného masívneho dreva a vyplnený systémom pružín. Tieto pružiny nahrádzajú rošt. V kombinácii s kvalitným matracom a topperom zabezpečujú dokonalé rozloženie tlaku, takže sa hosť nemusí na matraci zbytočne otáčať. Spí sa mu lepšie a v noci sa neprebúdza.

Boxspringová posteľ

Obrázok: Boxspringová posteľ ponúka najpohodlnejší odpočinok.

Čelo postele ako dizajnová lahôdka

Luxusným boxspringovým posteliam dominuje vysoké čalúnené čelo. V spoločnosti Materasso vyrábame postele na mieru podľa vašich požiadaviek, ktorým prispôsobíme aj čelo postele. Čelo môže byť súčasťou luxusnej postele boxspring, ale môže byť aj pripevnené na stenu.

Čalúnené čelá sú nielen dizajnovým, ale aj praktickým prvkom. Chránia vašich hostí pred chladom zo steny a dodávajú im pocit bezpečia. Vďaka mäkkému čalúneniu sa o ne môžu hostia oprieť a pohodlne si v posteli čítať, konverzovať alebo sledovať film.

Systém troch matracov

Výhodou amerických postelí boxspring je systém troch matracov:

  1. matrac – jedná sa o pružinový systém v ráme postele alebo boxspring,
  2. matrac – hlavný matrac na spanie, ktorý si vyberiete podľa vlastných požiadaviek,
  3. matrac – topper, čo je tenký vrchný matrac, ktorý upravuje tvrdosť hlavného matraca na spanie, ale tiež zlepšuje hygienu postele tým, že chráni matrac pred prachom a nečistotami.

Vďaka systému troch matracov poskytuje manželská boxspringová posteľ vašim hosťom ten najlepší odpočinok. Dokáže totiž kvalitne rozložiť tlak vyvíjaný spiacim, takže vaši hostia budú mať pokojný spánok.

Variabilné prvky

Luxusné boxspringové postele pre hotely vyrábame tak, aby poskytovali maximálnu variabilitu. Vieme, ako často musia hotelieri riešiť úpravu postelí z manželskej na dve jednolôžkové a naopak. Preto sú naše postele vybavené spojovacím príslušenstvom, ktoré uľahčuje ich premenu na dvojlôžko alebo dve jednolôžka. Spojovacie prvky postelí možno umiestniť viditeľne aj neviditeľne. Ponúkame aj spojovacie prvky pre matrace. Zabezpečujú, aby sa matrace v manželskej boxspringovej posteli nerozchádzali.

Luxusné boxspringové postele pre hotely

Obrázok: Manželskú posteľ ľahko premeníte na dve samostatné postele.

Vysoko položená ložná plocha

Pohodlná výška plochy na spanie je približne 60 až 70 cm od podlahy. V najluxusnejších hoteloch sa nachádza bližšie k hornej hranici. Postele typu boxspring majú vysoko položenú ložnú plochu, takže sa hosťom do postele ľahko líha, a zároveň sa im z nej pohodlne vstáva. Zbytočne si nezaťažujú bedrové a kolenné kĺby. Navyše ich neobťažuje prach víriaci pri podlahe a vzduch prúdiaci pod dverami spôsobujúci prievan.

V Materasso vám vyrobíme postele na mieru pre váš hotel

Materasso je rodinná spoločnosť, ktorá vyrába postele na Slovensku. Na trhu pôsobíme od roku 1995. Zamestnávame a spolupracujeme s najlepšími odborníkmi na kvalitu a zdravý spánok, preto sa môžete spoľahnúť na vysokú prestíž našich výrobkov. Naše postele dodávame do hotelov po celej Európe.

Keďže naše postele vyrábame na zákazku, môžete si vybrať:

Najbežnejšie manželské boxspringové postele sú king size bed s rozmermi 180 × 200 cm. Pohodlne sa na nich vyspia dve dospelé osoby. Posteľ typu boxspring s rozmermi 200 × 200 cm sa označuje ako super king size bed a ponúka väčšie rozmery ako king size bed. Obrovská family bed môže dosahovať rozmery 270 × 230 cm a pohodlne sa na nej vyspí celá rodina. Do jednolôžkovej izby je najvhodnejšia posteľ s rozmermi približne jeden a pol lôžka, ide o posteľ typu boxspring s rozmermi 140 × 200 cm. Postele môžeme vyrobiť aj dlhšie a širšie. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Kolekcie hotelových matracov podľa triedy ubytovania

Keďže hotelové matrace musia vydržať veľký nápor a zachovať si svoje vlastnosti čo najdlhšie, najlepšie je siahnuť po matracoch s pružinovým jadrom. Ďalšou vhodnou možnosťou je vysoký penový matrac v kombinácii s pružným lamelovým roštom. Čím vyšší matrac, tým kvalitnejší spánok ponúka. Najvyššie matrace môžu mať hrúbku (výšku) až 30 cm.

Pohodlný spánok úzko súvisí s hygienou matraca a postele. Aby sa vaši hostia vyspali čo najlepšie, nezabudnite matrac pravidelne meniť. V rušných hoteloch sa odporúča meniť matrace každých 3 až 5 rokov. Približne po 7 rokoch používania sa matrace stávajú nehygienickými.

Naša spoločnosť ponúka matrace, ktoré spĺňajú požiadavky všetkých ubytovacích tried.

Trieda Economy

Pre ubytovanie v najnižšej dvojhviezdičkovej kategórii ponúkame matrace s pružinovým alebo penovým jadrom. Pružiny typu bonell nevŕzgajú a ponúkajú rovnakú tuhosť matraca počas celého používania. Matrac je vhodný pre pevné, lamelové a boxspringové základy. Výška matraca dosahuje 18 cm. Penové matrace majú výšku 16 cm a sú vyrobené z PUR peny vysokej hustoty, ktorá dodáva matracu potrebnú tuhosť.

Trieda Standard

Matrace triedy Standard sú určené pre trojhviezdičkové ubytovanie. Jadro tvoria bonellové alebo taštičkové pružiny, ale aj prírodné kokosové vlákno v kombinácii s komfortnými penami. Taštičkový matrac ponúka pohodlnejší spánok ako matrac s bonellovými pružinami. Lepšie sa prispôsobuje tvaru tela a neprenáša pohyb na celú plochu matraca. Je k dispozícii vo výške 19 cm. Bonellový matrac má výšku 21 cm a penový matrac s kokosovým jadrom má dve výšky, 16 alebo 20 cm.

Pružinové matrace na použitie v hoteloch

Obrázok: Pružinové matrace sú najobľúbenejšie na použitie v hoteloch.

Trieda Business

Pre štvorhviezdičkové hotely sme navrhli matrace s taštičkovým jadrom v kombinácii s rôznymi penami a prírodnými materiálmi. K dispozícii sú kombinácie s prírodným latexovým alebo kokosovým jadrom. Vďaka prírodným materiálom sú matrace vhodné aj pre ľudí s ochoreniami dýchacích ciest. Samozrejmosťou je kombinácia taštičiek s pamäťovou penou, ktorá prispôsobuje svoju tvrdosť telesnej teplote spiaceho. Obľúbená je aj kombinácia taštičkových pružín so studenou penou. Vysoké hygienické štandardy zabezpečujú poťahy s výťažkami z kaktusov. Hotelové matrace majú výšku od 24 do 25 cm.

Trieda Luxury

Pre najluxusnejšie päťhviezdičkové hotely sú k dispozícii matrace s výškou 26 až 32 cm. Ich jadro tvoria stovky taštičkových pružín, ktoré možno kombinovať s prírodným latexom, studenou penou alebo pamäťovou penou. Vysoké matrace poskytujú najpohodlnejší spánok, aký môžete svojim hosťom ponúknuť.

Chcete, aby sa k vám hostia pravidelne vracali a odporúčali vás ďalej? Postarajte sa o to, aby sa dobre vyspali.

Pri zariaďovaní hotelovej izby je dôležité zladiť posteľ s ostatným hotelovým nábytkom, ako sú nočné stolíky, taburetky, lavice, stoličky alebo pohovky. Pozrite si našu ponuku.

Autor Materasso Redakce

publikované 20. 9. 2023 o 10:23