Prečo je najlepšie nechať si vyrobiť hotelový matrac na mieru?

Hotelové matrace na mieru sa dokonale prispôsobia vašej posteli. Navyše si môžete vybrať tvrdosť a materiály, ktoré zodpovedajú záťaži hotelovej prevádzky. Takéto matrace sľubujú kvalitný odpočinok a predovšetkým dlhú životnosť.

Aké výhody prináša matrac vyrobený na mieru?

Ubytovacie služby patria medzi záťažové prevádzky. Matrace a postele v nich čelia oveľa náročnejším podmienkam. Jeden deň na nich spí osoba s hmotnosťou 60 kg, na druhý deň osoba vážiaca takmer 150 kg. Aby sa každý hosť vo vašom hoteli vyspal ako vo vlastnej posteli, potrebujete hotelové matrace, ktoré poskytujú pohodlie osobám s rôznymi požiadavkami na odpočinok a zároveň si zachovajú svoje pôvodné vlastnosti, čo znamená, že majú dlhú životnosť.

V Materasso vyrábame matrace od roku 1995 a ročne ich vyexpedujeme 300 000. Spolupracujeme s odborníkmi na kvalitu spánku. Sledujeme trendy v tomto odvetví a následne ich aplikujeme do výroby matracov.

Vieme, že ľudia najčastejšie trpia:

 • bolesťami chrbta a kĺbov
 • alergiami
 • obezitou

Dokážeme vyrobiť matrace, ktoré zabezpečia pohodlný spánok aj ľuďom so zdravotnými komplikáciami. Zároveň pracujeme so špičkovými materiálmi a používame také výrobné postupy, aby matrace z našej dielne bez problémov vydržali hotelové použitie. Výroba matracov a postelí na mieru prebieha výhradne v našej dielni na Slovensku.

Čo všetko si môžete nadefinovať pri atypických matracoch na mieru?

Hotelové matrace vyrobíme na mieru vašim požiadavkám a ubytovaniu. Čo všetko máte vo svojich rukách?

Rozmery matracov

Vyrobíme vám krátke, predĺžené, užšie aj širšie matrace. Nemáme problém ani s výrobou neobvyklých tvarov, napríklad kruhu.

Ponúkame klasické rozmery matracov pre hotelové postele:

 • Štandardné jednolôžko – 90 × 200 cm,
 • väčšie jednolôžko – 140 × 200 cm,
 • menšia manželská posteľ – 160 × 200 cm,
 • štandardná manželská posteľ alebo king size bed – 180 × 200 cm.

Bez problémov vyrobíme aj matrace pre väčšie dvojlôžka super king size bed s rozmermi 200 × 200 cm alebo pre family bed s rozmermi 270 × 230 cm. Samozrejme, ponúkame aj predĺžené verzie, a to nielen pre matrace 180 × 220 alebo 230 cm, ale aj pre hotelové postele. Predĺženú verziu ocenia hostia s výškou nad 190 cm.

hotelové matrace na míru

Obrázok: Vyrobíme matrac pre akúkoľvek veľkosť postele.

Výška matracov

Výška matraca výrazne ovplyvňuje kvalitu spánku. Čím vyšší matrac, tým kvalitnejší odpočinok. Vyššie matrace majú tiež dlhšiu životnosť. Dokážeme vyrobiť matrace vysoké od 16 do 32 cm. Výška matraca má tiež vplyv na výšku ložnej plochy.

Ak chcete svojim hosťom ponúknuť pohodlnú posteľ na spanie, výška ložnej plochy by mala byť približne 60 cm. Do takejto postele sa ľahko líha a zároveň sa z nej pohodlne vstáva. Hostia si zbytočne nezaťažujú bedrá a iné kĺby. Ak majú vaše postele nižšiu výšku ložnej plochy, môžete ju ľahko zvýšiť dostatočne vysokým matracom.

Tvrdosť matracov

Tvrdosť alebo tuhosť matraca si zvyčajne vyberajú koncoví zákazníci podľa svojej hmotnosti a preferovanej polohy pri spánku. Matrace sú k dispozícii v štyroch tvrdostiach:

 1. veľmi mäkké
 2. mäkké
 3. tvrdé
 4. veľmi tvrdé

Matrace strednej tuhosti (tvrdšie matrace) sú najvhodnejšie do hotelového prostredia a vyhovujú väčšine ľudí. Ak chcete upraviť tvrdosť matraca, položte naň topper. Toppery alebo vrchné matrace vyrábame aj na objednávku. Sú k dispozícii v tvrdšej aj mäkšej verzii. Najčastejšie sú vyrobené z pamäťovej peny.

Okrem úpravy tvrdosti zvyšujú toppery aj hygienu postele tým, že chránia hlavný matrac pred prachom a nečistotami. Predlžujú tiež životnosť hlavného matraca. Hygienu matraca môžete zvýšiť aj používaním chráničov a matracových poťahov.

S tvrdosťou matraca sa spája pojem zónový matrac. Takýto matrac má každú časť inak tuhú. Tuhosti zodpovedajú konkrétnym častiam tela. Zabezpečujú, aby bola chrbtica počas spánku v optimálnej polohe. Zónové matrace nie sú vhodné pre deti.

Materiály na výrobu matracov

Najlepším materiálom na výrobu matracov pre náročné prevádzky sú pružiny. Vyrábame hotelové matrace na mieru s jadrom z bonellových alebo taštičkových pružín. Výhodou pružinových matracov je vysoká nosnosť, dlhá životnosť a dokonalá cirkulácia vzduchu, takže nezadržiavajú vlhkosť.

 • Bonellové pružiny – sú vyrobené z drôtu rovnakého priemeru. V matracoch je ich 100 až 200. Čím viac pružín, tým pohodlnejší spánok. Jednotlivé pružiny sú navzájom spojené vlnitým drôtom a tvoria jednotnú plochu, ktorá vedie pohyb. Na jednom veľkom matraci by sa hostia pri zmene spánkovej polohy navzájom budili. Preto odporúčame dať do hotelovej postele dva samostatné matrace. Medzeru medzi nimi dômyselne zakryje topper. Bonellové matrace nie sú vhodné pre ľudí, ktorí majú bolesti kĺbov. Ich nosnosť je do 130 kg.
 • Taštičkové pružiny – matrac s taštičkovými pružinami je pohodlnejší. V celom matraci ich nájdete stovky až tisíce. Každá pružina je všitá do vlastného textilného puzdra. Pružiny nie sú navzájom prepojené. Spojené sú len puzdrá, čo znamená, že taštičkové pružinové matrace nevedú pohyb. Pružiny môžu byť vyrobené z rôznych hrúbok drôtu, takže na požiadanie vieme vyrobiť taštičkové matrace so zónovaním. Tieto matrace sú vhodné pre osoby v každom veku bez ohľadu na zdravotný stav. Ich nosnosť je 150 kg.

Pružiny sú vybavené komfortnými penovými vrstvami. Najčastejšie používame:

 • studenú penu
 • pamäťovú penu
 • latexovú penu
 • PUR penu alebo molitan

Pre lacnejšie ubytovanie vyrábame molitanové matrace na mieru. Používame molitan s vysokou hustotou, vďaka ktorému je matrac dostatočne pevný, ale zachováva si dokonalú pružnosť. Molitan sa často kombinuje s bonellovými pružinami. Pre ubytovanie vyššej kategórie odporúčame kombináciu taštičkových pružín a studených, pamäťových alebo prírodných pien.

Kvalitu našej produkcie potvrdzujú certifikáty

Vysokú kvalitu našich výrobkov potvrdzuje množstvo certifikátov. Sme držiteľmi certifikátu Öko-Tex Standard 100 pre textil. Na výrobu hotelových postelí a hotelového nábytku používame drevo z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov, čo dokazuje certifikát FSC.

Na lepenie jednotlivých vrstiev matracov používame zdravotne nezávadné lepidlo SIMALFA zo Švajčiarska. Na Slovensku sú niektoré naše matrace registrované v zozname zdravotníckych pomôcok.

Na mieru vyrábame nielen matrace, ale aj hotelový nábytok

Naša spoločnosť je schopná vyrobiť aj iné vybavenie hotelových izieb vrátane hotelových prístelok. Aký druh hotelového nábytku vyrábame?

hotelovy nabytek na miru

Obrázok: Vyrábame hotelový nábytok na mieru.

Pri čalúnenom nábytku si môžete vybrať zo stoviek poťahových látok. K dispozícii sú látkové poťahy, ale aj poťahy z kože alebo ekokože, ktoré sa ľahko udržiavajú. Látkové čalúnenie má špeciálnu úpravu pre jednoduché čistenie. K dispozícii je paleta farieb, ktorá zahŕňa tisíce odtieňov. Nábytok môže byť čalúnený v jednotnom, ale aj rôznom dekore. Záleží na dizajne vašej hotelovej izby.

Ponúknite svojim hosťom to najlepšie. Len nábytok, postele a matrace na mieru dokážu splniť vysoké očakávania, ktoré máte nielen vy, ale najmä vaši hostia.

Autor Materasso Redakce

publikované 30. 11. 2023 o 11:06