Kontinentálna posteľ hovorí hosťom, že vám záleží na ich pohodlí

Kontinentálne postele sa preslávili. Hostia vedia, že patria medzi najpohodlnejšie. Často si vyberajú ubytovanie na základe recenzií, ktoré hodnotia kvalitu postele a matraca. Postarajte sa o ich pohodlie a doprajte im odpočinok na kontinentálnych posteliach.

Konštrukcia kontinentálnej postele zaručuje pohodlie a dlhú životnosť

Hotelové postele a matrace patria medzi najvyťaženejší nábytok, preto je dôležité, aby boli vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré vydržia veľkú záťaž.

Luxusné kontinentální postele sa skladajú z 3 hlavných častí:

  1. Masívny základ – v Materasso vyrábame kontinentálne postele z masívneho dreva, ktoré sa môže pochváliť dlhou životnosťou. Základňa je vyplnená bonellovými pružinami, ktoré nahrádzajú funkciu roštu. Pomáhajú pri rozkladaní tlaku, ktorý hosť vyvíja na matrac.
  2. Hlavný matrac – matrac si vyberáte podľa vlastných požiadaviek. Na hotelové použitie sú ideálne pružinové matrace, pretože majú dlhú životnosť, sú priedušné a odolné. Majú vysokú nosnosť, takže sa na nich pohodlne vyspia aj hostia s robustnejšou postavou. Okrem toho sa nepreležia tak rýchlo ako penové matrace.
  3. Topperhorný tenký matrac s hrúbkou 6 až 8 cm. Je vyrobený z rôznych materiálov, najčastejšie z pamäťovej peny. Vďaka topperu môžete regulovať tvrdosť matraca, a tak na 100 % vyhovieť požiadavkám zákazníka. Okrem regulácie tvrdosti topper zlepšuje aj hygienu lôžka. Chráni hlavný matrac pred znečistením, takže predlžuje jeho životnosť a znižuje frekvenciu náročného čistenia matraca. Topper má prateľný poťah, takže sa ľahko udržiava.

Čo všetko ponúka hosťom kontinentálna posteľ?

Najväčším prínosom pre hostí je, samozrejme, pohodlie. V kontinentálnej posteli sa pohodlne spí a odpočíva, pohodlne sa do nej líha a zároveň vstáva.

Pohodlie nie jedného, ale troch matracov

O maximálne pohodlie vašich hostí sa stará systém trojitého matraca. Prvým matracom je boxspringová základňa s bonellovými pružinami. Druhý matrac je hlavný, t. j. ten, na ktorom spí hosť. Tretí matrac je topper.

Kontinentálna posteľ má teda tri pružiace vrstvy, ktoré oveľa lepšie reagujú na pohyb tela a bodové zaťaženie ako posteľ s jedným matracom a roštom. Vaši hostia budú spať pokojne celú noc. Nemusia meniť spánkové polohy, takže sa nebudú budiť.

Hygienický spánok

Hygiena postele sa prirodzene premieta do pohodlného odpočinku. Vaši hostia si len ťažko oddýchnu na zatuchnutom a prepotenom matraci. Pružinový základ je maximálne priedušný, čím zabezpečuje dokonalú cirkuláciu vzduchu a hlavného matraca. Vďaka dostatočnému prísunu vzduchu sa v matraci nezachytáva vlhkosť, čím sa eliminuje výskyt plesní a baktérií. Hygienu matraca zvýšite aj použitím spomínaného toppera.

Pohodlné líhanie a vstávanie z postele

Kontinentálna posteľ sa vyznačuje vysoko položenou plochou na spanie. Zatiaľ čo bežné postele majú plochu na spanie vo výške približne 40 cm od zeme, kontinentálne pokojne až 60 cm od zeme. Veľa závisí od výšky matraca. V našej ponuke nájdete matrace s výškou od 16 do 32 cm, pričom platí, že čím vyšší matrac, tým pohodlnejší spánok.

Dizajnové hotelové postele

Obrázok: Vysoké postele pre pohodlné vstávanie.

Výška ložnej plochy ovplyvňuje pohodlie viacerými spôsobmi:

  • Uľahčuje líhanie a vstávanie, čo ocenia najmä seniori s bolesťami kĺbov, ale aj tehotné ženy,
  • chráni vašich hostí pred prachom,
  • chráni vašich hostí pred prievanom, ktorý je najintenzívnejší pri podlahe.

Mäkké a praktické čelo

Pre luxusné kontinentálne postele je charakteristické vysoké čelo. Na vašich hostí urobí dojem hneď po vstupe do izby. Dodáva posteli luxusný vzhľad a robí z nej dominantný kus nábytku v miestnosti. Keď sa hostia uložia do postele, zistia, že čelo je nie je len jej ozdobou, ale je aj pohodlné. Vďaka mäkkému čalúneniu si môžu v posteli čítať alebo sledovať filmy. Nemusia si podopierať chrbát vankúšmi. Jednoducho sa oprú a užívajú si pohodlie.

Dizajn a rozmery kontinentálnej postele

Aby sa hostia v hotelovej izbe cítili pohodlne, je potrebné vybaviť ju nábytkom v rozmeroch a množstve, ktoré zodpovedajú veľkosti izby. Izba by mala byť vzdušná a nepreplnená nábytkom.

Pre jednolôžkové hotelové izby je optimálna kontinentálna posteľ s rozmermi 140 × 200 cm, ktorá je väčšia ako klasické jednolôžko. V prípade malej dvojlôžkovej izby ju vybavte kontinentálnou posteľou s rozmermi 160 × 200 cm. Veľké dvojlôžkové izby sú ideálne pre kontinentálnu posteľ so štandardnými rozmermi 180 × 200 cm. Ak chcete svojim hosťom zabezpečiť ešte väčšie pohodlie, nechajte ich spať na kontinentálnej manželskej posteli s veľkorysými rozmermi 200 × 200 cm.

Ak potrebujete do izby pridať hotelovú prístelku, uistite sa, že má veľkosť štandardnej jednolôžkovej postele. Pre pohodlný odpočinok je dôležitý aj kvalitný matrac pre hotelovú prístelku.

Dizajn, ktorý zodpovedá koncepcii vášho ubytovacieho zariadenia

V Materasso vyrábame hotelové postele a hotelový nábytok na mieru. Výber čela, materiálu, farby čalúnenia a dizajnu nožičiek je na vás. Ponúkame čelá v 30 rôznych dizajnoch od jednoduchých až po nápadito zdobené. Čalúnime rôznymi materiálmi v stovkách štruktúr. Ponúkame látkové, nelátkové alebo dokonca kožené čalúnenie. Môžete si vybrať z viac ako 1 200 odtieňov. Máme drevené, kovové aj plastové nožičky.

Luxusná hotelová posteľ

Obrázok: Posteľ by mala ladiť s celkovým dizajnom miestnosti.

Kvalitný spánok na kvalitnom matraci

Aby si vaši hostia maximálne oddýchli, musíte posteľ vybaviť správnym hotelovým matracom. Pružinové matrace sú najvhodnejšie pre náročné hotelové prostredie, a to buď vo verzii s bonellovými, alebo taštičkovými pružinami. Ideálna tuhosť je stredná, najčastejšie označovaná ako T2 alebo T3. Ak by hosť radšej spal na mäkšom alebo tvrdšom matraci, siahnite po topperi s príslušnou tvrdosťou.

Výhodou pružinových matracov je dostatočná cirkulácia vzduchu, ale aj vysoká nosnosť. Bonellové matrace sú vhodné pre osoby s hmotnosťou do 130 kg, kým taštičkové sú vhodné pre osoby s hmotnosťou do 150 kg. Výhodou je odolnosť pružín, vďaka ktorej sa matrac len tak nepreleží.

Bonellové matrace

Bonellové matrace sú klasikou hotelových postelí. Vďaka moderným materiálom a technikám spracovania pružiny nevŕzgajú ani sa nepretláčajú. Ponúkajú rovnakú tuhosť počas celej životnosti matraca. Keďže sú pružiny navzájom spojené vlnitým drôtom, vytvárajú rovnomerný povrch, ktorý prenáša pohyb. Preto by sa do manželských postelí mali umiestniť dva samostatné matrace. V opačnom prípade by sa spiaci pri otáčaní matraca navzájom rušili.

Bonellové matrace majú zvyčajne 100 až 200 pružín. Čím viac pružín, tým pohodlnejší spánok. Matrace typu Bonell nie sú vhodné pre ľudí, ktorí trpia bolesťami kĺbov.

Taštičkové matrace

Ponúkajú pohodlnejší odpočinok ako bonellové matrace. V taštičkovom matraci nájdete stovky až tisíce malých pružiniek, ktoré sú všité do textilných puzdier. Pružiny nie sú navzájom prepojené. Spojené sú len taštičky, takže tieto matrace neprenášajú pohyb. Ak sa jeden zo spiacich pohne, druhý o tomto pohybe nevie.

Taštičkové matrace je možné zónovať. Každá časť matraca má inú tvrdosť v závislosti od časti ľudského tela. Matrac tak udržiava chrbticu spiaceho v optimálnej polohe. Matrace so zónami patria medzi najpohodlnejšie na trhu. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Kontinentálne postele sú v súčasnosti to najlepšie, čo môžete svojim hosťom ponúknuť. Rozmaznávajte ich a dajte im dôvod, aby sa k vám opakovane vracali.

Autor Materasso Redakce

publikované 16. 11. 2023 o 13:03