Na hotel, ktorý má v izbe posteľ vyrobenú na zákazku, hostia len tak nezabudnú

Konkurencia v hotelových prevádzkach je tvrdá. Chcete sa odlíšiť? Vybavte svoje izby vysokou americkou posteľou vyrobenou na zákazku. Vyrobíme vám posteľ presne podľa vašich predstáv. Rozmery, materiál a farba čalúnenia, prevedenie nožičiek a materiál matraca sú vo vašej réžii.

Posteľ ovplyvňuje prvý dojem hosťa

Hneď ako hosť vstúpi do izby, ako prvé hodnotí atmosféru. K atmosfére hotelovej izby prispieva kombinácia farieb a nábytku. Pokiaľ ide o vybavenie, prvá vec, ktorá mu padne do oka, je hotelová posteľ. Koniec koncov je to zvyčajne najvýraznejší kus nábytku.

Ak chcete, aby izba vyzerala luxusne a zároveň bola pohodlná, vybavte ju modernou dizajnovou posteľou vyrobenou na zákazku. V spoločnosti Materasso vám vyrobíme posteľ na mieru podľa vašich požiadaviek. Čo všetko si môžete zvoliť?

Materiál a typ čalúnenia

Hotely, ktoré si zakladajú na vysokých štandardoch a kvalite, majú izby vybavené vysokými čalúnenými posteľami. Materiál, štruktúra a farba čalúnenia je na vás. Na hotelové použitie odporúčame materiály, ktoré sa ľahko udržiavajú a sú odolné voči znečisteniu. Ideálna je ekokoža, koža alebo netextilné materiály. Látkový materiál môže byť hladký, ale môže mať aj výraznejšiu štruktúru. Tkaniny môžu byť napr:

  • odolné voči oderu
  • odolné voči vode
  • ľahko sa čistiace

Pokiaľ ide o farbu, na výber je viac ako 300 odtieňov. Všetky naše čalúnnické materiály získavame od celosvetovo uznávaných značiek, ktoré majú na trhu s poťahovými látkami uznávané meno. Vďaka širokej škále farieb môžete svoju posteľ dokonale zladiť s iným čalúneným nábytkom (napríklad stoličkami alebo taburetkami), ale môžete z nej urobiť aj dominantu miestnosti. Stačí si vybrať farbu, ktorá vybočuje z farebného konceptu celej miestnosti. Posteľ vám tiež radi očalúnime vašou látkou alebo koženkou.

Podnožie

Aj keď sa môže zdať, že nožičky sú menej dôležitou súčasťou postele, ovplyvňujú jej celkový dizajn. Ponúkame nôžky v rôznych farbách a povrchových úpravách. K dispozícii sú ako drevené a kovové nožičky, tak aj nožičky imitujúce kov. Vybrať si môžete tiež z niekoľkých tvarov podnožia. K dispozícii je aj kombinácia s kolieskami na jednoduchú manipuláciu s posteľou.

Výška nožičiek sa pohybuje od 5 do 13 cm. Ovplyvňuje výšku plochy na spanie, pričom najpohodlnejšia plocha na spanie je 50 až 60 cm nad zemou.

Vysoké čelo ako znak luxusu a pohodlia

Vysoká americká posteľ s čalúneným čelom je dnes to najlepšie, čo môžete svojim hosťom ponúknuť. Čelo postele je dizajnovým aj funkčným prvkom. V posteliach s vysokým čelom si hostia po obede užijú kratší odpočinok a večer si rovnako pohodlne vychutnajú svoju obľúbenú knihu. Mäkké čelo postele im poskytne dokonalé pohodlie. Hostia si totiž môžu oprieť chrbát o mäkké „operadlo“. Okrem toho čelo postele chráni spiaceho pred studenou stenou. Ideálna voľba pre okrajové izby, ktoré majú posteľ pri stene, ktorá nesusedí s inou miestnosťou.

Dizajnová hotelová posteľ s vysokým čelom

Obrázok: Vysoké čelo postele pre pohodlie vašich hostí.

Vysoké čelo je tiež úchvatným dizajnovým prvkom, ktorý definuje tvár celej postele. Ponúkame niekoľko typov čiel, ktoré možno kombinovať s rôznymi rámami postelí. Môžete si vybrať nielen farbu čalúnenia, ale aj jeho prevedenie. Čelá s jednoduchým prešívaním v podobe základných geometrických vzorov sú vhodné do jednoduchých, elegantných izieb. Do extravagantnejších miestností si môžete zvoliť netradične riešené čelo zdobené čalúnnickými gombíkmi a inými aplikáciami.

Čelo môže byť súčasťou postele alebo môže byť pripevnené na stenu za posteľou. Boxspringovú posteľ môžete skombinovať aj s vlastným čelom.

Vysoké hotelové postele a ich pohodlie

Hoci vzhľad postele je to prvé, čo váš hosť hodnotí, rozhodujúce je najmä pohodlie. Vedeli ste, že kvalita, pohodlie a čistota postele sú faktory, ktoré vaši hostia najčastejšie spomínajú vo svojich recenziách hotelov?

Boxspringové jadro

Ak chcete svojim hosťom ponúknuť dokonalý odpočinok, potrebujete posteľ s boxspringovým jadrom. Tieto vysoké manželské postele sa označujú nielen ako boxspringové postele, ale aj ako americké alebo kontinentálne postele. Prečo sú také pohodlné?

Boxspringové jadro nahrádza tradičný rošt. Jadro sa skladá z pružín, na ktorých je potom umiestnený matrac na spanie. Na spacom matraci sa zvyčajne nachádza tenký topper, ktorý upravuje tvrdosť spacieho matraca a tiež zvyšuje hygienu postele.

Hosť teda spí na posteli s dvojitým (alebo trojitým) matracom. Tento systém umožňuje dokonalé rozloženie tlaku na lôžko, takže sa váš hosť vyspí ako bábätko.

Americké postele sa vyznačujú vysoko položenou plochou na spanie. Výška spacieho povrchu je ovplyvnená výškou nožičiek aj výškou matraca. Z pohľadu používateľa je najpohodlnejšie, ak je plocha na spanie 50 až 60 cm nad zemou. Z takejto postele sa ľahko vstáva, a zároveň sa do nej pohodlne líha. Túto výšku ocenia aj alergici, pretože sa tu nevíri prach, ktorý sa drží na zemi. Zistite, aké ďalšie náležitosti by mala mať izba pre alergikov.

Jadro boxspringovej postele s pružinovým matracom

Obrázok: Jadro boxspringovej postele s pružinovým matracom.

Typ hotelového matraca

Typ matraca do značnej miery ovplyvňuje pohodlie pri odpočinku. Keďže ide o najvyťaženejšie zariadenie v hotelovej izbe, odporúčame taštičkový pružinový matrac, ktorý je kvalitný, odolný a pohodlný. Dokonale rozloží tlak spiaceho a má vysokú nosnosť, takže sa na ňom pohodlne vyspia aj hostia s vyššou telesnou hmotnosťou. Na zvýšenie hygieny lôžka matrac vybavte poťahom alebo chráničom.

V spoločnosti Materasso vyrábame aj hotelové matrace na mieru. Môžete si vybrať z pružinových alebo penových materiálov. Ponúkame aj prírodné materiály.

Veľkosť hotelovej postele

Veľkosť postele bude tiež závisieť od vášho uváženia. Zvoľte si rozmer podľa veľkosti izby.

  • Do štandardne veľkých izieb sú vhodné King size bed s klasickými rozmermi 180 × 200 cm.
  • Vo väčších izbách môžete svojich hostí rozmaznávať veľkou Super king size posteľou s rozmermi približne 200 × 200 cm.
  • Rodinám môžete ponúknuť rodinné izby s obrovskou Family bed s rozmermi až 270 × 230 cm.

Keďže hotelové postele vyrábame na zákazku, môžete si zvoliť aj postele s predĺženou dĺžkou.

Veľkosť postele vždy závisí od veľkosti izby. Z užívateľského hľadiska je dôležité, aby bola posteľ prístupná z oboch strán. Ocenia to nielen vaši hostia, ale aj chyžné.

Praktické prvky pre prevádzku hotela

Vieme, že hotelová prevádzka je špecifická, a preto ponúkame praktické doplnky k posteliam, ktoré uľahčuje ich používanie v ubytovacích zariadeniach.

  • Spojovacie doplnky – naše postele sú vybavené spojovacími prvkami, vďaka ktorým môžu slúžiť ako dvojlôžka alebo jednolôžka. Spojovacie prvky môžu byť kovové (umiestnené buď na spodnej časti boxspringu, alebo na prednej a zadnej strane postele). Matrace sa dajú spojiť zipsom, aby sa zabránilo ich nepríjemnému rozchádzaniu.
  • Krycie sukne – hosť ich vníma ako dizajnový prvok, hotelieri však ocenia aj ich praktickosť. Chránia čalúnenie pred znečistením a v prípade potreby sa dajú ľahko odstrániť a vyprať v práčke. Vďaka širokej škále farieb ich možno ľahko zladiť s dizajnovou hotelovou posteľou. Do sukní môžete obliecť aj hotelové prístelky, ktoré budú hneď pôsobiť luxusnejšie.
  • Trezor – do rámu hotelovej postele na mieru vám môžeme zabudovať trezor s rozmermi 23 × 17 × 17 cm.

Ak potrebujete poradiť s výberom hotelovej postele alebo máte ďalšie otázky týkajúce sa našich postelí, neváhajte kontaktovať našich predajcov.

Vybavte svoje izby posteľami, ktoré hosťom poskytnú ten najpohodlnejší odpočinok a vám jednoduchú údržbu a variabilitu prevádzky.

Autor Materasso Redakce

publikované 20. 7. 2023 o 9:51