Prečo by ste mali svoju hotelovú izbu vybaviť nielen posteľou, ale aj iným nábytkom vyrobeným na mieru?

Nábytok vyrobený na mieru je často lepšou voľbou ako sériovo vyrábaný nábytok. Prečo? Pretože bude do bodky spĺňať všetky vaše požiadavky, pokiaľ ide o rozmery, spracovanie, farby, trvanlivosť atď. Navyše si môžete byť istí, že sa vám bez problémov zmestí do miestnosti. Výroba nábytku na mieru umožňuje maximálnu individualizáciu. V spoločnosti Materasso vám vyrobíme doplnky a nábytok, ktoré budú spĺňať nielen vaše vysoké nároky na kvalitu, ale aj odrážať vizuálnu identitu vášho ubytovacieho zariadenia.

Čo treba zohľadniť pri zariaďovaní hotelovej izby?

Možno sa vám tieto informácie zdajú zbytočné, no veríme, že opakovanie je matkou múdrosti a usilovnosť vedie k najlepším výsledkom. Preto ešte predtým, ako si objednáte nábytok na mieru:

 • Rozvrhnite si vybavenie hotelovej izby – pomocou grafického programu alebo štvorcového papiera si rozvrhnite, aký nábytok potrebujete a kam ho chcete umiestniť.
 • Starostlivo merajte – dobre si zmerajte rozmery miestnosti. Nezabudnite si do náčrtu zapísať veľkosť okien a smer otvárania dverí. Nezabudnite, že vaši hostia by mali mať možnosť voľne sa pohybovať okolo nábytku, preto sa odporúčajú rozostupy medzi jednotlivými kusmi aspoň 500 mm.
 • Pomenujte dizajnový koncept – výroba postelí, nočných stolíkov alebo kresiel nie je len o správnych rozmeroch, ale aj o dizajne. Ak poznáme štýl a farebnú koncepciu izby alebo celého ubytovacieho zariadenia, vyrobíme nábytok, ktorý dokonale zodpovedá vašim predstavám. Sú vaše izby minimalistické, škandinávske, rustikálne, glamour alebo nebodaj industriálne? Hravo si poradíme s akýmkoľvek dizajnom.
Hotelové postele na mieru

Obrázok: Posteľ navrhneme podľa dizajnu izby (Emblem Hotel 5* Praha)

Luxusné postele na mieru

Postele na mieru z našej dielne na Slovensku nájdete v hoteloch po celej Európe. Čo si môžete zvoliť počas výrobného procesu?

 • Rozmery – vyrábame postele rôznych rozmerov vrátane atypických. Klasické rozmery manželskej postele sú 180 × 200 cm, jednolôžka 90 × 200 cm. Menšie manželské postele 160 × 200 cm sú vhodné do menších izieb. Do väčších jednolôžkových izieb odporúčame väčšie postele s rozmermi 140 × 200 cm. Dokážeme vyrobiť aj super king size posteľ s rozmermi 200 × 200 cm alebo obrovskú rodinnú posteľ 270 × 230 cm.
 • Spojovacie prvky – vieme, ako často sa z manželskej postele stávajú dve samostatné postele, preto môžeme postele vybaviť spojovacím materiálom, aby bola „premena“ čo najjednoduchšia.
 • Konštrukcia postele – ponúkame postele s integrovaným roštom aj postele s voľne vloženým roštom, alebo tzv. boxspringové či kontinentálne postele, kde je rošt nahradený pružinovým základom. Postele boxspring poskytujú najpohodlnejší odpočinok a sú vhodné do 3 až 5-hviezdičkových hotelov. Do 2-hviezdičkových hotelov odporúčame postele s vloženým alebo integrovaným roštom.
 • Nožičky z našej ponuky sú vysoké 5 až 13 cm. Sú vyrobené z dreva, kovu a imitácie kovu. K dispozícii sú aj podnože na kolieskach.
 • Typ a farba čalúnenia – ponúkame stovky farieb a typov čalúnenia od látky po kožu. Materiál môžeme upraviť pre ľahké čistenie alebo pre väčšiu odolnosť voči znečisteniu.

Vysoké čelo ako dominanta postele

Okrem konštrukcie a ďalších doplnkov si môžete vybrať aj dizajn čela postele. Vysoké čelá sú charakteristickým znakom luxusných postelí. Plnia nielen dekoratívnu, ale aj praktickú funkciu.

Vyrábame vysoké čelá s čalúnením, ale aj z masívnych materiálov (drevo). Na požiadanie môžeme oba materiály skombinovať. V našej ponuke sú desiatky čiel, takže si stačí vybrať, ktoré prevedenie najlepšie vyhovuje celkovému dizajnu vašej postele a izby.

 • Dekoratívna funkcia – čelo postele dodáva posteli tvár. Zároveň výrazne prispieva k celkovému dojmu hotelovej izby. Čelá postelí sa dodávajú zdobené prešívaním, ktoré rozdeľuje plochu na menšie časti. Zostavujeme ich aj z jednotlivých kusov, takže môžu vytvárať pravidelné alebo nepravidelné geometrické vzory. Čelá vyrábame aj širšie, ako je celá šírka postele.
 • Praktická funkcia – do čela postele môžu byť integrované zásuvky alebo nabíjačky. Hostia často pracujú v posteli alebo sledujú filmy či surfujú na telefónoch. Vysoké čelo postele chráni hostí pred chladom prenikajúcim cez stenu. Umožňuje im tiež pohodlne sa oprieť v posteli bez toho, aby museli pod seba skladať vankúše. Z psychologického hľadiska sa hostia v posteli s vysokým čelom cítia bezpečnejšie a spia pokojnejšie.

Čalúnenie čela sa môže zhodovať s čalúnením postele. Môžete si však vybrať aj iný odtieň alebo úplne inú farbu. Dodávame čelá, ktoré sa buď pripevňujú na stenu, alebo sú súčasťou postele.

Hotelové postele s vysokým čelom

Obrázok: Čelo postele má praktickú aj dekoratívnu funkciu (DAMIAN JASNA HOTEL RESORT & RESIDENCES 5*)

Pohodlný spánok na matraci vyrobenom na mieru

Matrace vyrábame v našej dielni na Slovensku od roku 1995. Ročne vyexpedujeme 300 000 kusov matracov, takže s ich výrobou a spracovaním máme bohaté skúsenosti. Okrem toho spolupracujeme s majstrami v odbore a sledujeme najnovšie trendy, takže výroba matracov je prispôsobená potrebám zákazníka.

Matrace v ubytovacích zariadeniach musia byť schopné odolať intenzívnej prevádzke, a zároveň poskytovať pohodlie pre všetky typy postáv. Na výrobu matracov na mieru používame kvalitné a odolné materiály, ktoré spĺňajú požiadavky hotelovej prevádzky. Najvhodnejšie sú pružinové matrace strednej tuhosti v kombinácii s komfortnými penami.

Pre ubytovacie zariadenia nižšej kategórie vyrábame penové matrace na mieru, pričom volíme penu s vysokou hustotou, ktorá si dlhodobo zachováva svoje vlastnosti. Pre ubytovanie vyššej kategórie odporúčame matrace s bonellovými alebo taštičkovými pružinami v kombinácii so syntetickými alebo prírodnými penami.

Dokážeme vyrobiť aj atypické matrace na mieru. Nemáme problém s obrovskými matracmi, napríklad pre rodinné postele, ani s detskými matracmi na mieru. Máme skúsenosti aj s výrobou matracov neobvyklých tvarov.

Okrem výrobného materiálu môžete určovať:

 • rozmery matraca
 • tuhosť
 • výšku
 • nosnosť
 • špeciálne úpravy (napr. nehorľavé, antialergické atď.)
Luxusné hotelové matrace

Obrázok: Matrace špeciálne vyrobené pre náročné hotelové použitie (Garden Court Prague)

Predĺžené postele pre dlháňov

Výhodou výroby nábytku na mieru sú takmer neobmedzené možnosti. Uvedomujeme si, že hostia sú čoraz náročnejší, a preto si u nás môžete nechať vyrobiť aj postele s predĺženou dĺžkou. Kým klasická manželská posteľ má rozmery 180 × 200 cm, dĺžka predĺžených postelí je 220 až 230 cm.

Pre koho sú predĺžené postele ideálne? Pre hostí s výškou 190 cm alebo viac. Títo hostia sa na štandardných posteliach dobre nevyspia. Buď musia spať schúlení s pokrčenými nohami, alebo im členky pretŕčajú cez rám postele.

Ak chcete vyhovieť požiadavkám veľkej skupiny hostí, ponúknite im hotelové izby s predĺženou posteľou.

Nábytok, ktorý prispieva k útulnosti

Okrem postelí a matracov na mieru si u nás môžete nechať vyrobiť aj iný hotelový nábytok. Ponúkame nočné stolíky so zásuvkami alebo bez nich. Obľúbené sú aj čalúnené nočné stolíky, ktoré dokonale ladia s čalúnením rámu a čela postele.

V poslednom čase sa stali obľúbenými aj taburety a lavice, ktoré sa umiestňujú k nohám postele. Taburetka má výklopnú plochu na sedenie, ktorá pod sebou ukrýva veľkorysý úložný priestor. Lavica stojí na úzkych nohách a je subtílnejšia ako taburetka. Nemá žiadny úložný priestor. Hostia používajú taburetky a lavice na odkladanie posteľných prikrývok, županov alebo oblečenia. Okrem toho ponúkajú aj pohodlné miesto na sedenie.

Ak máte priestranné izby, môžete si v nich vytvoriť útulné miesto na relaxáciu. Umiestnite čalúnené kreslo k oknu alebo do rohu miestnosti a pre väčšie pohodlie pridajte podnožku. Hostia využívajú kreslá na čítanie kníh, počúvanie hudby alebo relaxáciu. Odporúčame umiestniť do ich blízkosti lampu, ktorá dobre osvetlí stránky kníh.

Hotelieri sa pri zariaďovaní hotelových izieb radi uchyľujú ku kompletným riešeniam na mieru. Môžu si objednať posteľ, taburetku, kreslo, podnožku a nočný stolík v súprave, ktorá bude očalúnená rovnakým poťahom, takže si môžete byť istí, že zariadenie izby bude ladiť.

Neuspokojte sa s kompromismi a vybavte hotelovú izbu nábytkom, ktorý zodpovedá jej priestorovým možnostiam a dizajnovej koncepcii.

Autor Materasso Redakce

publikované 27. 2. 2024 o 16:22

Výstava Nábytok a bývanie 2024 v Nitre

Radi by sme vás pozvali na výstavu Nábytok a bývanie 2024 v Nitre v dňoch 24.4.-28.4.

Viac informácií