Aké výhody prinesie vášmu hotelu predĺžená posteľ?

Pri zariaďovaní hotelových izieb sa musia dodržiavať rôzne štandardy. Jeden z nich sa týka veľkosti postele. Klasická posteľ má rozmery 180 × 200 cm. Nie všetci hostia však majú „štandardnú“ výšku a na klasickej posteli sa pohodlne nevyspia. Vysokým hosťom, merajúcim 185 cm alebo viac, ponúknite predĺžené postele s dĺžkou 220 až 230 cm. Uvidíte, že ocenia vašu snahu vyhovieť im z hľadiska komfortu spánku.

Spokojnosť vašich hostí najviac ovplyvňuje kvalita odpočinku

Pravdepodobne ste si už urobili prieskum o tom, čo hostia pri svojich pobytoch v ubytovacích zariadeniach hodnotia najčastejšie. Okrem kvality ponúkaných služieb sú to, samozrejme, postele. Pri posteli nie je dôležitý len vzhľad, ale najmä pohodlie, ktoré prispieva ku kvalite spánku.

Postele typu boxspring ponúkajú najluxusnejší odpočinok

Základom kvalitnej hotelovej postele je dokonalé remeselné spracovanie. Na výrobu rámov je najlepšie použiť masívne drevo, ktoré zaručuje dlhú životnosť. Posteľ je vystavená veľkej záťaži a musí vydržať oveľa viac ako posteľ v klasickej spálni.

Svojich hostí môžete uložiť do klasickej postele s lamelovým či latkovým roštom, alebo im ponúknuť najluxusnejšie postele na trhu, ktoré sa nazývajú boxspringové, čiže kontinentálne. Čím sú výnimočné? Svojou konštrukciou.

Boxspringová posteľ sa od klasickej postele líši predovšetkým svojou základňou. Tam, kde má klasická posteľ rošt, má boxspring pružiny, ktoré rošt nahrádzajú. Konštrukcia boxspringovej postele je nasledovná:

  • Pružinová základňa – spodná časť rámu postele je vyplnená bonellovými pružinami, ktoré nahrádzajú rošt.
  • Hlavný matrac na spanie – hlavný matrac na spanie je umiestnený na pružinovej základni.
  • Topper – ide o tenký vrchný matrac, ktorý pridáva ďalšiu pružiacu vrstvu, aby sa ešte viac zlepšil zážitok z odpočinku. Toppery sú k dispozícii v rôznych tvrdostiach, takže pomocou nich môžete upraviť tvrdosť celého matraca. Okrem toho chránia hlavný matrac pred nečistotami, ale aj pred preležaním. Zvyšujú teda hygienu lôžka a tiež predlžujú jeho životnosť.

Boxspringová posteľ dokáže maximálne rozložiť tlak, ktorý spiaci vyvíja na matrac. Preto ho počas spánku nič netlačí. Nemusí meniť spánkové polohy a spí pokojnejšie. Ráno vstáva dokonale oddýchnutý.

Hotelová boxspring posteľ

Obrázok: Boxspringová posteľ je jedna z najpohodlnejších.

Hotelové matrace pre kvalitný spánok

Náročná prevádzka ubytovacích zariadení si vyžaduje kvalitné hotelové matrace, ktoré poskytujú pohodlný odpočinok pre ľudí s rôznymi telesnými proporciami, hmotnosťou a zdravotnými obmedzeniami. Najlepším riešením pre postele a hotelové prístelky sú stredne tvrdé matrace.

Medzi hotelové matrace s najdlhšou životnosťou a vysokou odolnosťou patria tie, ktoré majú pružinové jadro. Pružiny môžu byť buď bonellové, alebo taštičkové. Taštičkové pružiny sú modernejšie, majú vyššiu nosnosť a umožňujú zónovanie. Ideálnou kombináciou je pružinové jadro s pamäťovou penou, ktorá sa dokonale prispôsobí tvaru tela spiaceho. Prečítajte si náš článok porovnávajúci pružinové a penové matrace.

Dizajn ako čerešnička na torte

Pohodlie postele je pre odpočinok a potrebnú regeneráciu veľmi dôležité. Oko hosťa istotne poteší aj dizajn postele. Pre kontinentálne postele je typický čalúnený rám vrátane vysokého čalúneného čela, ktoré ponúka hosťom pohodlný odpočinok aj v sede alebo v polosede.

Čelá postelí vyrábame v niekoľkých prevedeniach. Stačí si vybrať, či uprednostňujete bohato zdobené, alebo striedmo spracované čelo. Čelo umocňuje zážitok z odpočinku, a zároveň chráni hosťa pred chladom prenikajúcim cez stenu.

Výhody nadrozmerných postelí

Veľkosť postele je jedným z dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu spánku. V tomto ohľade môžeme s istotou povedať, že väčšia je vždy lepšia. Samozrejme, ak to veľkosť miestnosti umožňuje.

Väčšina ľudí nespí celú noc v jednej polohe. Priemerný človek vykoná až 60 pohybov za noc. Spanie vo väčšej posteli preto znamená viac priestoru na pohyb a menšiu pravdepodobnosť, že sa partneri budú v posteli navzájom utláčať, alebo ich prebudí náraz o čelo či rám postele.

Ideálna šírka postele je taká, pri ktorej partneri ležia vedľa seba s rukami za hlavou a nedotýkajú sa lakťami. Ak si partneri v posteli navzájom prekážajú, je pravdepodobné, že ráno vstanú podráždení. To vedie nielen k hádkam medzi nimi, ale aj k zbytočným nezhodám s hotelovým personálom.

Viac priestoru v posteli znamená aj lepšiu reguláciu telesnej teploty a tiež bezproblémové natiahnutie nôh. Ráno po prebudení vás nebolí chrbát.

Kým klasická posteľ alebo king size bed má rozmery 180 × 200 cm, nadrozmerné postele môžu mať rozmery:

  • super king size bed – väčšia posteľ s rozmermi 200 × 200 cm
  • family bed – obrovská posteľ s rozmermi až 270 × 230 cm pre celú rodinu

Čo sú to predĺžené postele?

Predĺžená posteľ je dlhšia ako štandardné lôžko. Je určená najmä pre vyšších jedincov, ktorí merajú 190 cm alebo viac. Títo ľudia by v tradičnej manželskej posteli spali schúlení, prípadne s nohami trčiacimi z postele.

Predĺžené postele môžu mať rovnakú šírku ako king size bed, t. j. 180 cm, ale ich dĺžka je 220 alebo 230 cm. Samozrejme, za predĺženú posteľ možno považovať aj spomínanú super king size bed, prípadne obrovskú family bed, ktorá sa navyše môže pochváliť väčšou šírkou.

Niektorí hostia sa pri rezervácii izieb pýtajú, či ponúkate aj predĺžené postele. Ak chcete vyhovieť väčšine hostí, majte k dispozícii izby s predĺženými posteľami.

Veľkosť postele musí zodpovedať priestoru, ktorý je v miestnosti k dispozícii

Ak sa rozhodnete ponúkať predĺžené alebo nadrozmerné postele, vaše ubytovacie zariadenie musí mať miestnosti, do ktorých sa bez problémov zmestia. Odporúča sa, aby medzi posteľou a stenou alebo skriňou bolo aspoň 100 cm voľného priestoru. Posteľ by mala byť prístupná z oboch strán, čo ocenia nielen hostia, ale aj chyžné pri upratovaní a prezliekaní postele.

Ideálnym riešením je výroba hotelových postelí a hotelových matracov na mieru. V Materasso vám vyrobíme posteľ, ktorá bude vyhovovať veľkosti vašej hotelovej izby, a doplníme ju matracom, ktorý sa k nej perfektne hodí.

Hotelová posteľ na mieru

Obrázok: V Materasso vám vyrobíme posteľ na mieru.

Hotelový nábytok zlepšuje celkový dojem z miestnosti

Čistota, kvalita a pohodlie hotelovej postele sú nevyhnutné pre pohodlný odpočinok hostí. Celkový dojem však výrazne ovplyvňuje aj hotelovým nábytok v izbe.

V miestnosti musí byť dostatok úložného priestoru v podobe skríň a komôd. Ideálne je masívne drevo, ktoré má dlhú životnosť a ľahko sa renovuje alebo opravuje. Po oboch stranách postele by mali stáť rovnaké nočné stolíky. V blízkosti okna by sa mal nachádzať písací stôl so stoličkou.

Ak to veľkosť hotelovej izby umožňuje, vytvorte v nej ďalšie relaxačné zóny. Do rohu miestnosti umiestnite pohodlné čalúnené kreslo s podnožkou. V blízkosti kresla by mala stáť lampa, aby si hostia mohli v pokoji prečítať knihu alebo časopis.

Pri výbere zariadenia hotelovej izby je potrebné myslieť nielen na dizajn, ale predovšetkým na funkčnosť. Len tak sa dá vytvoriť harmonická izba, do ktorej sa hostia budú radi vracať.

Doprajte svojim hosťom možnosť výberu. Ak budete mať v ponuke aj predĺžené postele, získate ďalšiu skupinu spokojných klientov.

Autor Materasso Redakce

publikované 3. 1. 2024 o 10:25