Vrchný matrac zvýši pohodlie a hygienu hotelovej postele

Topper je skvelým doplnkom postele, ktorý upravuje tvrdosť hlavného matraca, predlžuje jeho životnosť, prináša extra dávku pohodlia a tiež zlepšuje hygienu lôžka. Je k dispozícii v niekoľkých hrúbkach, vo veľkostiach zodpovedajúcich sortimentu matracov a v rôznych tvrdostiach. Prečo by topper nemal chýbať ani na vašej hotelovej posteli?

Ujasnite si pojmy: prístelka na matrac a prístelka

Hotelová prístelka má podobu rozkladacieho lôžka. Môže to byť napríklad rozkladacia pohovka na každodenné spanie alebo rozkladacia posteľ.

Pod pojmom prístelka na matrac sa často rozumie tenký matrac vo forme toppera, čo nie je správne pomenovanie. Správne pomenovanie tenkého matraca je topper alebo vrchný matrac, ktorý je najčastejšie 6 až 8 cm hrubý. Jeho funkciou je zvýšiť pohodlie postele, upraviť tvrdosť hlavného matraca a zvýšiť jeho hygienu.

Vrchný matrac alebo topper je ďalšou vrstvou pohodlia naviac

Topper je neoddeliteľnou súčasťou boxspringovej postele. Umiestňuje sa na vrchný matrac na spanie. Môžete ho však použiť aj na akúkoľvek inú posteľ. Vďaka svojej hrúbke dokáže poskytnúť dodatočnú vrstvu pohodlia. Toppery sa vyrábajú z rôznych materiálov a v rôznych tuhostiach.

Vďaka vrchnému matracu/topperu môžete posteľ prispôsobiť želaniam hostí. Uprednostňuje váš hosť spánok na tvrdom povrchu? Dajte mu do postele tvrdší topper. Ak je váš klient starší, bude sa mu lepšie spať na mäkšom matraci, z ktorého ho nebudú bolieť kĺby. Zvoľte teda mäkší topper. Samozrejme, topper môžete položiť aj na hotelovú prístelku. Použitie toppera je ekonomickejšie ako výmena celého matraca. Topper je ľahší a jednoduchšie sa s ním manipuluje.

Vrchný matrac zároveň predlžuje životnosť vášho hotelového matraca tým, že ho chráni pred rýchlejším preležaním a opotrebovaním.

Topper zvyšuje hygienu postele a uľahčuje starostlivosť o matrac

Hygiena postele je mimoriadne dôležitá pre hodnotenie pobytu zo strany vášho klienta. Hotely s vysokou vyťaženosťou by mali meniť matrace každých 3 až 5 rokov. V domácnostiach sa odporúča meniť matrace po 7 rokoch, pretože po tomto čase sa stávajú nehygienickými. Spiaci môžu za noc vypotiť až 1,5 litra potu, ktorý sa usadzuje práve v matraci.

Vďaka topperu zvýšite hygienu lôžka. Na matrac sa nedostane prach, pot, špina, dokonca ani tekutiny, ktoré hosť náhodne vyleje do postele. Prístelkový matrac je vybavený ochranným poťahom, ktorý možno ľahko odstrániť a vyprať v práčke. V ideálnom prípade by sa mal prať aspoň pri 60 °C, čo je teplota, pri ktorej sa ničia choroboplodné zárodky a baktérie.

Topper na hotelový matrac

Obrázok: Topper zvyšuje hygienu lôžka.

Poťahy topperov môžu mať rôzne vlastnosti. Napríklad nehorľavú úpravu, ale aj špeciálnu úpravu pre alergikov. Naše toppery triedy Premium class sú oblečené do antialergických poťahov. Ochranu alergikom zabezpečuje špeciálna úprava Silver. V tomto prípade sú vlákna poťahu ošetrené prísadou na báze iónov striebra. Tie dokážu zabrániť rastu škodlivých zárodkov a baktérií, ktoré spôsobujú a zhoršujú ochorenia dýchacích ciest.

Ďalšie spôsoby, ako zlepšiť hygienu postele

Okrem toppera môže byť hotelový matrac vybavený aj ďalšími chráničmi. Najbežnejšie sú:

  • Podložka na matrac – alebo matracový chránič, ktorý sa umiestňuje na matrac, ale je tenší ako topper. K matracu sa pripevňuje pomocou gumičiek. Je prešívaný a nemá vnútornú výplň.
  • Poťah – je ním potiahnutý celý matrac.

Chrániče sa vyrábajú z kombinácie látky alebo látky a nepriepustného materiálu. Ak si vyberiete kombináciu bavlny a priedušného polyuretánového záteru, získate priedušný chránič, ktorý neprepustí tekutinu. Hostia sa počas spánku nebudú potiť.

Odolnejšie chrániče majú záter z PVC alebo gumy. Sú odolnejšie, ale nepriedušné. Počas spánku dochádza k výraznému poteniu.

Aké materiály sa používajú na výrobu vrchných matracov alebo topperov?

Vrchné matrace na posteľ sa vyrábajú z rôznych materiálov. Každý materiál má iné vlastnosti a spĺňa iné požiadavky. Ak chcete svojim hosťom vyjsť v ústrety, opýtajte sa ich napríklad, či uprednostňujú spánok na tvrdšom alebo mäkšom povrchu, či trpia alergiami alebo či sa počas spánku veľmi potia. So správnym topperom im môžete dopriať kráľovský odpočinok.

  • Studená pena – penový topper má plošnú elasticitu a priedušnosť. Medzi jej vlastnosti patrí výborná pružnosť a rozmerová stálosť. Je pevná, ale po odľahčení záťaže sa vracia do pôvodného tvaru. Keďže penu tvoria veľké a otvorené póry, ide o priedušný topper, ktorý odvádza vlhkosť a teplo.
  • Pamäťová pena – ortopedický topper z pamäťovej peny sa optimálne prispôsobí telu spiaceho. Pamäťová pena reaguje na teplotu ľudského tela, ktorému prispôsobuje svoju tvrdosť. Má pozitívny vplyv na prekrvenie jednotlivých častí tela a zabraňuje vzniku preležanín. Tento materiál je vhodný pre seniorov, ale aj pre všetkých, ktorí trpia bolesťami kĺbov.
  • PUR pena – výhodou PUR alebo polyuretánovej peny je jej vysoká nosnosť pri zachovaní pôvodného tvaru. Je obľúbená vďaka svojej nízkej obstarávacej cene. PUR pena je pružná a pevná. Má vynikajúcu odolnosť voči stlačeniu.

Matracové toppery môžu byť vybavené poťahmi s rôznymi vlastnosťami. Obľúbené sú poťahy s výťažkami z Aloe vera, ktoré vďaka obsiahnutým minerálom a aminokyselinám čistia a regenerujú pokožku. Spomínaný poťah s úpravou Silver Protect je obľúbený aj pre svoje antibakteriálne vlastnosti.

Toppery pre hotelové matrace

Obrázok: Topper zo studenej peny.

Čo ešte stojí za to vedieť o prístelkách pre hotelové postele?

Niekoľko poznatkov, ktoré sa vám môžu hodiť:

  • Odporúča sa, aby ste toppery otáčali každý mesiac a raz za 5 rokov ich vymenili.
  • Ponuka rozmerov zodpovedá ponuke matracov.
  • Na zákazku vyrábame nielen postele a matrace, ale aj toppery.
  • Jedným veľkým topperom „zrušíte“ medzeru medzi dvoma matracmi položenými na jednolôžku.
  • Topper zväčší výšku ložnej plochy o 5 až 8 cm. Vyššie postele patria medzi najpohodlnejšie.

Prekvapte svojich hostí tým, že im prispôsobíte posteľ podľa želania. Vy sa môžete tešiť z dlhšej životnosti matraca, zvýšenej hygieny lôžka a možno aj z kladnej recenzie od vášho hosťa.

Autor Materasso Redakce

publikované 20. 10. 2023 o 17:30